Nurmagomedov se chystá na titulový zápas!

Usman Nurmagomedov

Šampion lehké váhy Patricky Pitbull Freire se 18. listopadu postaví proti neporaženému Usmanu Nurmagomedovovi. Pro staršího z bratrů Freirových, to bude první obhajoba titulu poté, co získal v posledním zápase titul šampiona lehké váhy nad Peterem Queallym.

Nádhera! Martin Buday si připisuje druhé vítězství v UFC!

Patricky Pitbull Freire (24-10) získal uvolněný titul, který kdysi patřil jeho bratrovi Patriciu Pitbullovi, když v listopadu 2021 knokautoval Petera Queallyho. Brazilský veterán ho měl letos v červenci obhajovat proti Sidneymu Outlawovi, ale kvůli zranění odstoupil. Outlaw mezitím prohrál s Tofiqem Musayevem.

Nurmagomedov (15-0) je bratrancem bývalého šampiona UFC v lehké váze Khabiba Nurmagomedova (29-0). Čtyřiadvacetiletý bojovník lehké váhy se pod hlavičkou organizace Bellator dosud utkal čtyřikrát, přičemž své tři poslední soupeře – Mannyho Mura, Patrika Pietilu a Chrise Gonzáleze – ukončil v úvodním kole.

Usman Nurmagomedov je nyní považován za jeden z největších talentů mimo UFC. Usman debutoval v profesionálním MMA teprve v roce 2017 na turnaji Moscow Pankration Federation Young Talents of Russia, Europe and Asia. Zde si připsal dominantní vítězství v prvním kole a od té  doby je stále neporažený. 

Bratři Patricky a Patricio Freirové dlouho ovládali pérovou a lehkou váhu organizace Bellator. Patricio minulý rok přišel o titul pérové divize, když ho o něj obral talentovaný A.J. McKee. Naštěstí Pitbull uspěl v odvetě a v dubnu vybojoval pás zpět. Další obhajoba ho čeká už na turnaji Bellator 286, kde se utká s Adamem Boricsem. Starší Patricky se v poslední potýká s nevyrovnanými výkony, takže je otázkou, jestli dokáže uhlídat divokého a hladového Usmana Nurmagomedova. Teprve 24letý zápasník z Dagestánu, vyhlíží svůj první velký úspěch. Dosáhne na něj na turnaji Bellator 288.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *