Nový rekord?! Vémola prozrazuje, kolik dostane za Marpa

Karlos Vémola
Karlos Vémola se naposledy představil v boji minulý březen, kdy si hned v prvním kole poradil s Milanem Ďatelinkou. Za normálních okolností by si tak Terminátor připsal první titulovou obhajobu, ale Vémola o titul bohužel přišel už před soubojem, protože nesplnil předepsaný váhový limit. Následně přišlo zranění, takže se Karlos vrací do boje až teď. Na konci května ho totiž čeká souboj s Marpem, díky kterému prý dostane svou zatím nejvyšší výplatu.
Karlos Vémola se pochlubil aktuální formou a váhou

“Nevím o tom, že by si ze mě někdo dělal srandu,” reagoval Karlos Vémola v pořadu Startitup na dotaz moderátora, který se ptal, co Karlos Vémola říká na to, že si z něj scéna skrze jeho boxerské dovednosti dělá srandu. “Srandu si dělat můžou. Já to vnímám tak, že je důležité, že za to dostanu zaplaceno. Srandu si dělat mohou, ale je to největší money fight, který na CZ/SK scéně byl. Doposud největší souboj byl já vs Attila.

Myslím si, že výplata bude třeba trojnásobná, proti tomu, co jsme dostali s Attilou, jestli ne víc. Já přesně nevím, co dostal Attila. Když spočítám mou výplatu s Marpem, tak je to historicky nejlépe zaplacený zápas v Československu. Je to velký money fight. Pojďme si říct, že takový tady nikdy nebyl. Ti, kteří si dělají srandu, si srandu dělat mohou.”

O přesných částkách můžeme jen spekulovat, ale Vémola se dlouhodobě netají tím, že dokázal své výplaty posunout z tisíců a desetitisíců na statisíce a nyní i miliony. Právě v souvislosti se zmíněným soubojem s Ďatelinkou navíc minulý rok nabídl i zajímavou nápovědu. “I mistr tesař se utne. Stalo se mi to poprvé, že bych nenavážil. Nenavážil jsem o 400 g. Na ten zápas jsem shodil 22 Kg. Stálo mě to čtvrt milionu korun. To mi strhli z výplaty. 400 g mě a mou rodinu stálo 250 000 Kč. Opravdu jsem to chtěl shodit. Pak nějaké hovado napíše, že jsem se přežíral hamburgery. To by byl drahý hamburger,” reagoval Karlos Vémola v listopadu 2021 pro Evropu 2 na komentář, že o titul přišel vlastní vinou, protože se prý přežral hamburgerů.
Pokuty za váhu

V souvislosti s pokutami za vážení jsme tehdy kontaktovali i rozhodčího Pavla Touše, který vysvětlil, jak to s pokutami je. “Pokuty za limity jsou stanoveny v kontraktech tzn OKTAGON,” reagoval Touš na otázku, jak jsou stanoveny pokuty a zda to určuje CSMMA a nebo OKTAGON MMA.

Obecně se mělo za to, že za každé načaté nad-kilo jde 10 % výplaty soupeři, ale u každého to může být jinak. Snadno si však můžeme načrtnout několik verzí, které naznačí, jakou bral Vémola a souboj s Ďatelinkou výplatu.

250 000 Kč = 5 % z výplaty, tedy celková výplata = 5 000 000 Kč 

250 000 Kč = 10 % z výplaty, tedy celková výplata = 2 500 000 Kč 

250 000 Kč = 15 % z výplaty, tedy celková výplata = 1 666 666 Kč 

250 000 Kč = 20 % z výplaty, tedy celková výplata = 1 250 000 Kč

250 000 Kč = 25 % z výplaty, tedy celková výplata = 1 000 000 Kč
Nejpravděpodobnější jsou asi varianty 10 – 20 %, tedy Vémolova výplata za první titulovou obhajobu s Ďatelinkou činila cca 1 250 000 – 2 500 000 Kč.

Za souboj s Marpem se tak můžeme bavit o výplatě v řádech několika milionů korun. V zákulisí se navíc proslýchá, že má Vémola jako největší hvězda organizace podíly z PPV, čímž by se pak jeho výplata ještě navyšovala, protože se obecně ví, že s Vémolou rostou i prodeje PPV. Fanoušci ho totiž chtějí vidět znovu vyhrát a hateři padnout. Tak či tak ho však všichni napjatě sledují…

Úvodní foto via Libor Fojtík


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *