Novotný vysvětluje, proč je pro něj důležitý Král David Kozma

Ondřej Novotný David Kozma
 

MMA svět není atraktivní jen proto, že nabízí unikátní mix sportu a show, ale také tím, že sjednocuje širokou a hodně různorodou paletu charakterů. Máme hodné borce, jako je Miloš Petrášek, sebevědomé šampiony, jako je Jonas Magard, bad boye, jako je Vašek Mikulášek a nebo skromné kluky, jako je David Kozma. Právě poslední jmenovaný borec za poslední roky dosáhl obrovských úspěchů a to nejen přímo v oktagonu. Dokázal se totiž transformovat i jako člověk, aniž by ztratil autenticitu a pokoru, kterou je pověstný. To samozřejmě vnímá i promotér Ondřej Novotný, který je na Krále OKTAGONu evidentně hodně hrdý.
Milan Ďatelinka vysvětluje přestup z OKTAGONu do RFA

“Budoucnost je sport. Mě baví ten sport. Pro mě je důležitý žebříček, titul, šampion. Pro mě je důležitý David Kozma. Když jsme se bavili o tom konání dobra, což zní hrozně, tak pro mě je důležité, že jsme z kluka, který koktal a byl absolutně nezajímavý, ve spolupráci s ním, protože je zajímavý, udělali někoho, kdo má více než 100 000 lidí na IG, kdo je šestinásobný šampion OKTAGONu, ke kterému vzhlíží malé děti, barví si všechno na růžovo. On je ten vzor sportovce, je to táta, super chlap a je to tvář kampaně proti šikaně, kde jsme společně s Rexonou natočili fantastický klip jedno-záběrový, který když si pustíte, tak když máme alespoň trochu citu, tak máte husí kůži a vnímáte to jako něco, co vám říká něco zásadního. To je pro mě věc, na kterou jsem pyšný více než na věci okolo,” vysvětlil Ondřej Novotný v rozhovoru pro Reflex.
 

David Kozma je skutečně příkladem borce, který se za poslední roky dokázal neuvěřitelně vypracovat a který roste s každým dalším zápasem. Málokdo měl cestu OKTAGONem tak náročnou, jako právě David. Titulu se totiž zmocnil skrze pyramidu, kdy během jednoho roku stihl celkem 5 zápasů, i když běžně bojovníci stíhají tak 2-3. Svůj titul navíc dokázal hned pětkrát za sebou obhájit s tím, že čelil takovým jménům, jako je Pirát, Kertesz, Apollo, Velickovic a nebo naposledy Kníže. S ohledem na počet výher a obhajob jej objektivně můžeme označit Králem OKTAGONu, což je titul, který David přijímá, ale nikde se s ním zbytečně neohání a místo toho už vyhlíží další titulovou obhajobu, která by měla přijít v prosinci znovu v Ostravě.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *