Novinář Helwani kritizuje trestuhodné chování k Oliveirovi

Ariel Helwani Charles Oliveira

Jak už asi všichni víte, vážení před turnajem UFC 274 provázely problémy, které vyústily v to, že Charles Oliveira nesplnil váhový limit pro titulový souboj v lehké váze a v moment, kdy pak v rámci hlavního zápasu vstoupil do oktagonu, mu byl šampionský opasek oficiálně odebrán. Limit přitom nesplnil jen o půl libry, což je cca 226 gramů. Navíc se hodně řešilo, že byl problém s kontrolní váhou, podle které měl Charles už ve čtvrtek večer váhu hotovou, aby pak ráno zjistil, že mu chybí ještě kilogram, který už nedokázal shodit. Elitní novinář tak připomněl případy, kdy bylo vážení přinejmenším podivné, ale aktérům prošlo.

Procházka prozradil, který český borec mu skvěle simuloval Teixeiru

“Sdílel jsem klip z vážení před soubojem Khabib vs Gaethje a nebylo to vůbec kvůli tomu, že bych proti Khabibovi něco měl, ale kvůli tomu, že bylo evidentní, jak zvláštní to vážení bylo. Khabib si stoupl na váhu a bum, hotovo, můžeš jít do zákulisí doplnit živiny. Podobné věci vidíme pořád dokola,” připomněl Ariel Helwani opravdu zvláštní vážení. Khabib totiž před svým posledním zápasem stoupl na váhu a hned bylo potvrzeno, že limit splnil a může jít. Obyčejně přitom trvá vážení kolem 10-15 vteřin, ale není výjimkou, že bojovník na váze stojí i déle.

“Samozřejmě se objeví lidé, kteří mi budou říkat, že bych podobnou věc měl vyčítat i mému kamarádovi DCmu a já jsem to taky udělal. V Bufallu prostě nedal váhu, protože se držel ručníku. Podobně jako můj další oblíbený bojovník GSP, který byl v Montrealu přes 170 liber, ale nějak to prostě zaokrouhlili. Děje se to pořád dokola a pokud si myslíte, že se to vašeho oblíbeného bojovníka netýká, tak si lžete do kapsy,” pokračoval Helwani tím, že připomněl vážení Daniela Cormiera, který si chytře pomohl tím, že se chytil ručníku, který ho zakrýval, čímž získal značnou výhodu a limit tak splnil.
 

“Najednou je tady však Charles Oliveira a je zle. Musí mít přesně 155 liber. A to ani nemluvím o všech peripetiích kolem kontrolní váhy. Však byl přes jen půl libru. To je něco, co mu v souboji rozhodně nedá žádnou výhodu. To, že kvůli tomu přišel o pás, vnímám jako naprosto trestuhodné chování,” nabídl Helwani svůj názor.

Komise však rozhodla jasně. Útěchou pro Oliveiru může být to, že vyhrál a že navíc dostane podíl z PPV, který dostávají borci, kteří nastupují v titulových duelech. Navíc má od vedení garantované, že bude v dalším souboji znovu bojovat o titul. Přišel však o jednu úspěšnou titulovou obhajobu, kterou mu už nikdo nevrátí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *