Nová úroveň?! Matěj “Money” Peňáz míří do zahraničí

Matěj Peňáz
Na domácí scéně se v poslední době vyprofilovalo hned několik velkých nadějí, kterým se prorokuje slibná budoucnost. Patří mezi ně Tichota, Bledá, Szabová a nebo i elitní postojář Matěj Peňáz, kterému se povedl fantastický přestup do MMA. Aktuálně má na svém kontě 5 zápasů s tím, že všechny vyhrál a všechny navíc ukončil před limitem. Jen v jednom případě se navíc šlo až to třetího kola, protože ostatní souboje ukončil hned v první pěti-minutovce. Na Matějovu MMA kariéru zatím dohlížela esa, jako je Reinders, Hron a nebo Stach. Nyní však přijde změna, která by Moneymu mohla pomoct na úplně novou úroveň.
Co Jiří Procházka čeká od tréninku s Jonem Jonesem?

Jsou pravdivé zvěsti o tvém stěhování do Švédska? Proč zrovna tam a má to spojitost i s věhlasným All Stars Gymem ve Stockholmu?

Ano, aktuálně se i s přítelkyní stěhujeme do Švédska. Ona dostala nabídku na pracovní stáž a já využiji příležitost a budu trénovat v All Stars Gym Stockholm. Budeme tam do konce roku. Budu mít možnost trénovat s bojovníky jako Khamzat Chimaev, Ilir Latifi, nebo Alexander Gustafsson.

Budeš pokračovat v působení na domácí půdě? Koho budeš mít po změně týmu v rohu při zápasech?

Ohledně OKTAGONu se nic nemění, máme smlouvu a rád bych tento rok stihl 3 zápasy. V rohu mi bude klasicky André Reinders, Tomáš Hron a Jan Stach.
Jaké jsou aktuální cíle? Chceš se víc zaměřit na MMA, nebo kickbox?

Víc a víc se moje pozornost přesouvá na MMA. Cíl pro rok 2022 jsou 3 zápasy, všechny dovést do vítězného konce a otevřít si tak cestu do světa.

A závěrem, jak bys s odstupem zhodnotil svůj poslední zápas?

Poslední zápas hodnotím kladně, vyhrál jsem a to je nejdůležitější. Jsem rád, že jsem si zkusil dvě celá kola, ale taky vím, že jsem zápas mohl vyhrát jednodušeji. Ponaučení pro příště.
Matěj Peňáz samozřejmě už teď trénoval s domácí špičkou, však byl jedním z hlavních sparing partnerů Jiřího Procházky před soubojem s Reyesem, ale nyní bude mít šanci se v podstatě na denní bázi potkávat s UFC elitou, která by ho zase mohla posunout na další úroveň. Mezi zmíněnými jmény budí respekt hlavně Chimaev, o kterém například Miloš Petrášek mluvil jako o nejlepším borci, se kterým kdy trénoval. Uvidíme tedy, co budoucnost přinese, ale evidentně se máme v případě Peňáze hodně na co těšit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *