Nová cesta? Bývalá UFC šampionka se zpět do boje jen tak nevrátí

Esparza UFC

Ženské divize jsou obecně mělčí, protože bojovnic je přeci jen méně a obzvlášť těch kvalitních, díky čemuž jsme v poslední době mohli sledovat nástup několika titánek, které svým divizím vládly pevnou rukou. Příkladem může být Nunes, Shevchenko nebo Namajunas. Všechny zmíněné bojovnice však mají jedno společné, v poslední době přeci jen prohrály a musely tak svůj trůn přenechat někomu dalšímu. Většinou však jen na krátkou dobu, což je i případ ženské slámové váhy.

Nežádoucí osoba Boráros? Jaký zisk údajně vygenerovaly podezřelé sázky?

Slámové váze v minulosti vládla například Joanna Jedrzejczyk, na kterou posléze navázala Rose Namajunas. Ta sice ve smolném souboji padla s Andrade, ale poté se titulu znovu chopila a hned dvakrát za sebou porazila nebezpečnou Weili. Pak však přišel souboj s Esparzou, do kterého Rose nastupovala jako jasný favorit, ale vlastní pasivností o titul nakonec přišla. Koloběh však pokračoval a ani Esparza se z titulu neradovala dlouho, protože následně prohrála s Weili. Odvety se navíc v blízké době nedočkáme, protože se Esparza vydává na novou cestu.

Na svých sociálních sítích totiž potvrdila, že společně se svým manželem Lomelim čekají prvního potomka. Carlu tedy čekají mateřské povinnosti, které jí na delší dobu vyřadí z tréninkového i zápasového tempa. Esparza má prý termín zhruba v září s tím, že počítá, že by se někdy v první polovině roku 2024 mohla vrátit zpět do akce, ale uvidíme, jak to nakonec bude. Například Dern se po porodu vrátila do formy velice rychle, takže se to třeba povede i Esparze. Matky bojovnice mají navíc další speciální motivaci, díky kterou jsou pak ještě nebezpečnější.

 

Možná se však dočkáme jiného návratu

„Stále je to pro mě celé hodně těžké. To, že ukončím kariéru, bylo vlastně dost spontánní rozhodnutí. Ale během zápasového týdne jsem cítila, že pokud se něco stane, tak prostě odejdu do důchodu. A ono se to také stalo – byla jsem ukončena. Nejbláznivější na mém odchodu do důchodu je to, že můj poslední kemp byl nejlepší kemp v mé zápasnické kariéře. Cítila jsem se tak dobře. Pravděpodobně jsem nepatřila k nejlepším, ale byla jsem v nejlepší formě vůbec.

Weili Zhang mě však dostala loktem a já šla k zemi. Prostě se to stalo. Nedávno jsem však chytla paniku a málem jsem se zbláznila. Volala jsem svému managementu, chtěla jsem zavolat Whiteovi a Hunteu Campbellovi, aby mě přivedli zpátky a dali mizápas. Vlastně jsem se bavila se svým trenérem Mikem Brownem a Danem Lambertem, majitelem ATT. Je pro mě totiž těžké jen tak sedět a říkat si, že jsem to sice dokázala a že mám za sebou obrovský odkaz, ale že je to vlastně pryč. Však jsem bojování věnovala 19 let života. Je tedy hodně těžké se toho nyní vzdát,“ pohrává si stále Joanna Jedrzejczyk s myšlenkou na další zápas.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *