Nezmar Jiří Procházka byl odhodlaný zápasit jen s jednou rukou?

Jiří Procházka UFC

Původně to vypadalo tak, že se Jiří Procházka včera večer vážně zranil a byl tak okamžitě nucen odstoupit od titulového souboje s Gloverem Teixeirou, ale nakonec se ukázalo, že je zranění zhruba týden staré a že se poslední dny intenzivně řešilo, co se bude dít. Jiří byl dokonce připravený i na extrémní možnost.

Jan Blachowicz, který vše věděl až poslední, posílá Procházkovi vzkaz

Elitní novinář Ariel Helwani informoval, že se Jiří Procházka zranil už před týdnem a že se následující dny řešilo, co vlastně bude dál. Podle Helwaniho byl Procházka ochotný nastoupit klidně i s jednou rukou, což by na BJP poměrně sedělo. Tuto verzi navíc nyní potvrdil i známý UFC borec.

“Byl jsem u toho, když se zranil. Ten týpek byl klidně ochotný jít do titulového souboje s jednou rukou. Jsem moc rád, že mu to někdo rozmluvil. Má však mysl šampiona,” prozradil Sean Strickland, že byl u toho, když se BJP zranil. Když už Strickland uzná, že je něco za hranou, tak je co říct, protože sám má hranice hodně posunuté.

Kdyby bylo jen na Jiřím, tak by asi do souboje nastoupil, ale lékaři, kteří prováděli vyšetření, doporučili odstoupení, protože zranění by se jinak mohlo prohloubit a v krajním případě by se jej už nepodařilo vyřešit. Jiří by navíc nejspíš ani neprošel před-zápasovou zdravotní prohlídkou, i když těžko říct. Michael Bisping poměrně dlouho zápasil jen s jedním okem, aniž si toho někdo všiml.

Tak či tak je jasné, že byl Jiří ochotný udělat vše pro to, aby v souboji zůstal. Zdraví je však na prvním místě, takže ho nyní čeká  operace a následná rehabilitace, což zabere půl roku až rok.
    

Vyjádření doktora 

Video, které obsahuje celou řadu odborné termionologie, nebudeme doslovně překládat, protože doktor Sutterer vše názorně vysvětluje, takže celou věc jistě pochopí i ti, kteří úplně nevládnou angličtinou. V podstatě však jde o to, že u Jiřího Procházky došlo k vyhození ramene, což je poměrně běžné zranění. S ohledem na vyjádření Dany Whitea se však nabízí hned několik scénářů. Pravděpodobně došlo k přetrhání vazů, které drží rameno na místě a napomáhají jeho pohybu. V horším případě došlo k poškození kloubní jamky a možnému ulomení kostí, kdy by byla nutná rekonstrukce. Také je možnost, že došlo k poškození nervu, který u ramene vede.

Na bližší informace si budeme muset počkat, ale dle Sutterera to vypadá na minimálně půlroční pauzu s tím, že pokud by se potvrdily horší scénáře, tak to může být klidně i rok.

 
    

Dana White o zranění

“Je to nejhorší zranění ramene, jaké lékaři v historii UFC viděli,” řekl White pro Yahoo Sports. “Je to opravdu vážné. Jeho rameno je špatné, kurevsky špatné. Čeká ho vážná operace, která si vyžádá rozsáhlou rehabilitaci. Včera večer jsme se s Jiřím setkali a poslouchejte, ten chlap má prostě úroveň, jakou vidíte jen málokdy. Je to doslova válečník, ale samozřejmě byl tím vším zdrcený. To on sám však začal mluvit o vzdání se titulu. Bude dlouho mimo hru, takže by na to nakonec asi stejně došlo, ale než jsme to my vůbec stačili navrhnout, tak Jiří učinil rozhodnutí. On s tím před nás přišel a řekl, že z úcty k ostatním bojovníkům nechce zdržovat divizi. Řeknu vám, že ten kluk je borec, když takhle zareagoval,” chválil Dana White Jiřího Procházku, který byl měl být minimálně půl roku mimo hru, ale mluví se i až o roční pauze.

“Však víte, jak to s rameny je,” vyjádřil se k situaci i manažer Tim Simpson. “Vyskočilo mu a čekalo se, jestli se vrátí zpátky. U ramene však člověk neví, jak moc je to vážné, dokud se na to opravdu nepodívá a nevyšetří se to.”
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Philipe Lins

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *