Neúprosné UFC! Lajoš Klein musel do zápasu se zraněním

Lajoš Klein
Lajoš Klein má za sebou obrovsky důležitý zápas. S UFC bilancí 1:2 a posledním soubojem v kontraktu kývl na duel jen 8 dní před jeho konáním. Navíc ve vyšší váze než běžně nastupuje. Okolnosti tedy byly proti Lajošovi, ale ten ukázal, že do Las Vegas nejede jen nastoupit, ale že jede vyhrát. Nám se navíc podařilo zjistit, jak to vlastně se zápasem bylo a že nechybělo moc, aby Klein nenastoupil. Nepříjemně se totiž zranil. Navzdory všemu však dokázal předvést skvělý výkon, získat výhru a vysloužit si novou smlouvu. Více prozradil jeho manažer Ondřej Majerčík aka Mayerson, který má ve své Mayerson Loyal stáji jména, jako je Klein, Buday, Paradeiser, Barborík nebo třeba Peňáz.
Cenzura?! Nurmagomedov byl zrazen ruským překladatelem

 

Lajoš se připravoval v domovském gymu SFG. Silovou přípravu měl v Nitře a postoj ještě piloval v Šali v gymu jednoho ze svých trenérů Paliho Kuruce aka Lapa. Forma gradovala. Byli jsme připravení naskočit. Na konci února ve čtvrtek v noci jsem měl hovor, že se soupeř Smitha zranil a že se hledá náhrada. Byla to šance bojovat v lehké váze na velké akci UFC 272. S týmem jsem si to hned brzy ráno potvrdili a shodli jsme se na tom, že 8 dní před konáním souboj vezmeme. Lajoš byl dobře připravený, takže jsme řekli, že do toho jdeme.

Lajoš si pak dával poslední sparringy v Trnavě, kde trénoval s Fapšem. Na vše dohlížel právě Lapo Kuruc, který mi pak celou situaci popsal. Lajoš prý kopl push kick a na to konto ho začal bolet prst na noze.
V zápase se Smithem bylo vidět, že měl Lajoš prsty obvázané…

Ano, byl to bohužel ten samý prst, který měl zlomený po souboji s Trizanem a který si nechal operovat. Právě tenhle prst ho bolel. Smolné bylo to, že jsme vzali zápas, vše jsme podepsali a hned poté, když už si měl Lajoš pomalu jen řešit lékařské věci a testy, přišlo na posledním tréninku takové zranění. Bylo to dva dny před odletem do Las Vegas.

Lajoš s tím šel na rentgen a ukázalo se, že je to bohužel zlomené. Dohadovali jsme se, že zápas budeme muset zrušit. Informovali jsme o tom amerického manažera Rubensteina, který si s námi dal video-hovor. Ruby nám vysvětlil, že je hodně nepříjemné, že jsme 8 dní do zápasu duel vzali a pak bychom ho 7 dní před jeho konáním zrušili. Narovinu řekl, že je podle něj hodně nepravděpodobné, že by nám UFC dalo další zápas.
Smlouva je totiž postavená tak, že UFC s vámi klidně může rozvázat kontrakt po jakémkoliv prohraném zápase. Vypadalo to tedy tak, že pokud zápas zrušíme, tak už další šance nepřijde. Nakonec jsme se tedy rozhodli, že Lajoš pojede i se zlomeným prstem. Dostal umrtvovač, který mu pst znehybnil. Při zápase jste si mohli všimnout, že měl zatejpovanou tu hlavní kopací nohu, což byla jedna z nevýhod. Ta noha, kterou rozdává své pověstné kopy, tedy byla zraněná. Naštěstí se prst postupně lepšil. Byla jen otázka, jak moc se mu naruší stabilita.

Tím se nijak nevymlouváme, jen chci ukázat, že je UFC skutečně neúprosné. Zápas jsme vlastně vzít museli. A to i když měl zlomený prst. Lajoš tak do toho dal v podstatě všechno.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *