Neudělal dojem?! Anthony Smith po souboji hodnotí Ankalaeva

Anthony Smith Ankalaev

Bývalý titulový vyzyvatel Anthony Smith už před turnajem UFC 277 předesílal, že na svém soupeři Ankalaevovi, kterého mnozí považují za postrach a černého koně polo-těžké váhy, vlastně nevidí nic výjimečného, což se pokusil dokázat i v samotném v zápase. To se mu však zase tolik nepodařilo, protože se bohužel zranil, což vedlo k tomu, že ve druhém kole prohrál via TKO. I přesto, že ho Magomed porazil, o něm Lví Srdce nemá nijak valné mínění a také vysvětluje proč.

Diaz a Chimaev stručně reagují na Eminem promo jejich zápasu

“Nechci mu tímhle svým vyjádřením brát žádné zásluhy, to bych si rozhodně nedovolil, ale pravda je prostě taková, že se Ankalaev ještě neměřil síly s tou úplně nejužší špičkou. Náš souboj, který měl velký potenciál, bohužel zastavilo nepříjemné zranění. Znovu opakuji, nechci jeho výkon nijak hanit, koneckonců jeho tělo bylo přeci jen silnější, než to moje. Klíčové však je to, že jsem stále neviděl nic, co by mě pořádně přesvědčilo o tom, že je Ankalaev tím postrachem divize, za kterého ho mnozí fanoušci i odborníci mají. Za mě to tedy žádný černý kůň není. Je dobrý, to je jasné, ale zároveň tak úplně není. Není to ten přízrak, kterého by se měli ostatní borci z divize bát. Mám za to, že s borci ze špičky bude mít velké problémy. Klíčovou zbraní proti němu je to, že se ho člověk nesmí bát a nesmí přistoupit na jeho tempo. Člověk se vůbec nesmí ohlížet na jeho vítěznou sérii a místo toho je nutné na něj trochu zatlačit, aby vystoupil z komfortní zony. Věřím, že kdybych se nezranil, tak ho porazím,” vysvětlil Anthony Smith v rozhovoru s Michaelem Bispingem.

Místo výhry však má nakonec Smith ošklivě zlomenou nohu, což si samozřejmě vyžádá operaci a delší léčení, takže Lví Srdce asi zpět v boji jen tak neuvidíme. Naopak Ankalaev asi bude chtít zůstat aktivní, takže pokud nedopadne titulový duel s Jiřím Procházkou, tak to vypadá na střet s Janem Blachowiczem.
 

Jak souboj Anklaaev vs Smith viděl šampion Jiří Procházka?

Co jsi říkal na zápas Ankalaev Smith?

Zápas se mi celkem líbil. Líbilo se mi, jak se dokázal Smith vypořádat s úvodním tlakem Ankalaeva. Řešil to pěkně a nenechal si to líbit. Ve druhém kole ho dokonce začal tlačit, akorát nevím, jestli tam hrálo nějakou roli zranění, nebo proč se to tam tak posra… Smith začal Ankalaeva natahovat na sebe, což je špatná věc i když jsi sakra dobrý zemař. Tahat si soupeře na sebe se v MMA prostě nevyplácí. Takže Ankalaev nevyhrál nějak rezolutně, rozhodla spíše Smithova fatální chyba.

To působí dost ironicky vzhledem ke Smithovým poznámkám po tvém zápasu s Gloverem…

To je pravda, Anthony na to měl řeči. Spousta výtek a pak tam udělá takovou opravdu fatální chybu. Takhle tam pod něj začít lézt… Dobře, možná to tam ovlivnilo nějaké zranění, ale za mě je tohle naprostá kravina. Proto se prostě nevyplácí, když mají ti zápasníci moc otevřenou pusu. Každé slovo a každý čin je v tomhle byznysu stěžejní.
 

Jak koukáš na Ankalaeva jakožto možného titulového vyzyvatele?

No, to nevím. Jestliže já půjdu s Gloverem, jeho bych dal určitě s Blachowiczem, aby si tam střihl ještě jeden zápas. Za mě rozhodně kvality má a jestli si to spolu někdy dáme, opravdu se na to těším. Sám teď ale nevím, jestli s tím Gloverem půjdu. Klidně bych do toho s Ankalaevem šel, stejně jako s Gloverem i Blachowiczem.

A koho v ideálním případě?

Já si vyloženě nevybírám, všichni jsou výborní. Glovera jsem si zvolil jako bojovníka, kterého bych rád sám vyzval kvůli výkonu v prvním zápase. Teď už na tom ale tolik nelpím. Proto beru kohokoliv z trojice Teixeira, Blachowicz, Ankalaev. Ale nejraději bych stál za svým původním slovem a uvidíme podle toho, jestli se domluví/nedomluví odveta s Gloverem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *