Nespokojený Vlk Chimaev si znovu stěžuje na vedení organizace UFC

Chimaev White UFC

Na počátku UFC kariéry Khamzat Chimaev vyhlašoval, že bude klidně zápasit každý měsíc, o což se také snažil, ale poté přišel koronavirus, kvůli kterému si musel dát delší pauzu. Tou dobou dokonce přemýšlel o konci kariéry, ale nakonec pokračoval a v posledních dvou letech tak přidal 3 výhry. To sice není vůbec špatné, ale naposledy jsme Chimaeva viděli v boji na začátku minulého září, kdy jasně porazil Hollanda. Od té doby se sice připravoval na další zápas, ale marně hledal soupeře. Dočká se až v říjnu na turnaji v Abu Dhabí, kde změří síly s Costou, což slibuje zajímavou podívanou. Navzdory šanci dostat se na vrchol střední váhy je však Vlk stále nespokojený.


 

Promotéři Marhanský a Novotný se potkali tváří v tvář a bylo dusno! Co se stalo?

„Aktuálně mám před sebou souboj s Costou, kterého zničím, a poté mi je jedno, kdo přijde jako další. Bude to Strickland, Adesanya nebo kdokoliv jiný? Jdu si pro ně. Klidně si to rozdám se šampionem Stricklandem. Je to borec, který na sobě maká a zaslouží si trůn divize. Pořád je v gymu, takže jen zúročil svou tvrdou práci. Má za sebou navíc dobrého trenéra a celý tým. Už jsem s ním trénoval a musím říct, že si podobný úspěch zaslouží. Je to aktivní bojovník, který se nebojí výzev.

Sean zápasí často, ale já jsem musel na soupeře čekat tak dlouho? Nevím, s čím mělo vedení problém. Nevím, na co pořád tak čekali. Už chci svojí šanci. Přijde mi, jak kdyby přede mnou ten titul schovávali. Je to však jedno, protože pokud porazím každého, koho přede mě postaví, tak jim nezbyde nic jiného, než že mi budou muset ten opasek dát,“ postěžoval si Chimaev, který už v minulosti naznačoval, že byl připraven naskočit do zápasu, ale že mu vedení nedalo žádného soupeře.

Uvidíme tedy, jak se mu bude dařit s Costou, kterého Vlk slíbil rozbrečet a zničit. To samé však plánuje i Costa, takže se máme na co těšit.
   

Chimaev bude nastupovat pod novou vlajkou

Khamzat Chimaev byl aktuálně největší švédskou hvězdou UFC. Přesto se proslýchá, že na nadcházející akci UFC 294, která se uskuteční 21. října, bude reprezentovat nový národ.

Chimaev, který dříve nastupoval pod švédskou vlajkou, nyní oficiálně emigroval do Spojených arabských emirátů, což znamená výraznou změnu jeho národní příslušnosti. Tuto změnu potvrdil jeho manažer Majdi Shammas v rozhovoru pro SVT Sport.

Na otázku, co k této změně vedlo, Shammas jednoduše odpověděl: „Chce emigrovat.“ Toto rozhodnutí bylo učiněno právě před jeho velmi očekávaným zápasem s Costou na UFC 294.
  

Chimaev, původem z Čečenska, přišel do Švédska ve svých 18 letech a několik let nastupoval pod švédskou vlajkou. Nicméně jeho spojení s čečenským prezidentem Ramzanem Kadyrovem, kontroverzní postavou známou údajným porušováním lidských práv a úzkými vazbami na Vladimira Putina, vyvolalo kritiku.

Kolega z UFC Jan Blachowicz již dříve vyjádřil své obavy a prohlásil: „Pokud Chimaev podporuje takové lidi, má zřejmě na rukou krev.“
  

Jaká byla reakce Vlka na podobnou kritiku? „Je to prezident mé země,“ vysvětlil Khamzat. „Ve Švédsku je přece král, ne? Když mi král řekne, abych k němu přišel na jídlo, tak to udělám. Budu krále respektovat. Kadyrov je prezidentem mé země a já ho respektuji.“

Po změně státní příslušnosti je nyní Vlk věrný Spojeným arabským emirátům a na UFC 294 ho čeká debut v reprezentaci jeho nové vlasti, který slibuje napínavý souboj.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *