Není divu, že skončil! Korean Zombie otevřeně promluvil o poškození mozku

Korean Zombie

Poslední UFC turnaj v Singapuru nám nabídl další velké loučení. Sung Jung aka Korean Zombie totiž avizoval, že by mohlo jít o jeho poslední zápas, což se po prohře s Hollowayem také potvrdilo. Zombie se nyní navíc rozpovídal o tom, jaké zdravotní problémy mu vlastně jeho bohatá kariéra přinesla. Není divu, že se rozhodl skončit.

„Tohle byla poslední kapka!“ zlobí se jindy ledově klidný Alex Pereira

„Na zápase s Maxem je zvláštní to, že si pamatuji každou sekundu souboje od chvíle, kdy jsem šel poprvé na zem, přes každý úder, který jsem zasadil, až po každý úder, který mě zasáhl. Ve druhém kole, když jsem spadl, jsem viděl, že ten úder přichází. Myslel jsem, že jsem se mu vyhnul, ale šel jsem k zemi.

Říkal jsem si: ´Co mě trefilo?´ V prvním kole jsem byl také trochu nahulený. Ve třetím kole pak všichni viděli, že jsem byl knokautován. Po prožití všech těchto okamžiků jsem zkrátka cítil, že už nemám takovou bradu, jakou jsem měl v minulosti.

    

V průběhu let jsem měl poškozený mozek, takže už nemám tu bradu, jakou jsem měl dřív. Nebudu říkat žádná jména, ale jsou bojovníci, kteří když byli mladí, měli opravdu dobrou bradu, ale jak stárnou, dochází k poškození mozku a jejich brada slábne a často pak jdou k zemi, ale když si pak bojovník nepřipouští, že zestárl a jeho brada slábne, není konec tak krásný. Nechtěl jsem se stát takovým bojovníkem a tak jsem se v tu chvíli rozhodl ukončit kariéru.“

Už v souboji s Volkanovskim bylo vidět, že brada nedrží tolik, jak by měla a v bitvě s Hollowayem se to jen potvrdilo. Zombie, který byl během své kariéry celkem pětkrát ukončen via KO/TKO, tak naznal, že už je třeba skončit, jinak se podobné výsledky budou jen množit. Kéž by měl podobnou sebereflexi například i Tony Ferguson, který v poslední době nasbíral 6 proher v řadě a v zápasech už bohužel nevypadá vůbec dobře.

   

Zombie dal nedávno komunitě dojemné sbohem

„Nedosáhl jsem sice úplně všeho, čeho jsem dosáhnout chtěl, ale dosáhl jsem toho dost a pokud bych chtěl víc, tak už bych to bral jako chamtivost“ napsal Jung na Instagramu. „Mám pocit, že se mi dostalo nezasloužené lásky v porovnání s tím, co jsem dokázala, takže jsem všem vám všem opravdu vděčný. Myslím, že teď už nebudu žít život, kdy mě budou soudit a srovnávat, takže se cítím svobodný. Ulevilo se mi, ale mám zároveň strach.

Moc vám děkuji za to, že máte rádi Korean Zombie. Byl jsem opravdu, ale opravdu šťastný, když jsem bojoval v UFC. Děkuji UFC, Seanu Shelbymu a Danu Whiteovi, že mi umožnili žít tento život. Bylo mi ctí být soupeřem Maxe Hollowaye v  mém posledním souboji. Jednou se přivítáme se zářivým úsměvem.“

Zombie sice ukončil kariéru prohrou, ale fanoušci oceňují, že se ve třetím kole vrhl do boje a vše vsadil na jednu kartu. Sice prohrál, ale dokázal, že je to skutečný válečník, který si zaslouží nekonečný respekt, kterého se mu také dostává.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *