Nelítostné UFC se bude soudit s Francisem Ngannou?

Francis Ngannou Dana White
Pomalu už začíná dávat smysl, proč se Dana White po hlavním zápase turnaje UFC 270 vypařil a nebyl k nalezení, takže titulový opasek musel Francisovi předávat matchmaker Maynard. Ukazuje se totiž, že vztahy mezi vedením a Francisem, potažmo jeho týmem, jsou hodně napjaté. Už dlouho před turnajem se mluvilo o tom, že Ngannou nemá zájem prodloužit smlouvu, takže to může být jeho poslední UFC zápas a tak dále, ale nyní vylézají na povrch další informace, které spíš hází špatné světlo na organizaci než na bojovníka.
Bývalý soupeř Attily Végha byl zavražděn!

Francis Ngannou se totiž objevil v pořadu novináře Ariela Helwaniho, kde prozradil poměrně šokující informaci. Údajně totiž jeho týmu po cestě do haly, kde ho čekal zatím asi nejtěžší zápas kariéry, přišel mail, ve kterém je UFC informovalo, že se s nimi bude organizace soudit kvůli tomu, že údajně jednali s Nakisou Bidarianem, což je promotér Jakea Paula.

Představte si, že máte zraněné koleno, kvůli kterému jste chtěli zápas zrušit, ale nezrušili, stojí před vámi bývalý týmový kolega, jehož trenér byl i váš trenér, takže vás dobře zná a k tomu všemu vám po cestě do haly přijde zpráva, že se s vámi hodlá váš “šéf” soudit. Dle kontraktu na to má UFC nejspíš právo, ale možná mohlo s informací počkat a podat jí trochu “citlivěji”.
Jak už totiž zaznělo, Ngannou zápasem s Cirylem naplnil kontrakt, ale tím, že vyhrál a zůstal šampionem, aktivoval klauzuli, podle které musí s UFC vydržet ještě rok a nebo odzápasit 3 duely. Až poté může jednat s dalšími promotéry a podobně, jinak mu právě hrozí pokuta. Sám Ngannou se nechal slyšet, že klidně bude rok stát, “UFC klidně nechá bojovníka 10,11 měsíců stát, aby mu došly peníze. Oni vědí, že ti peníze dojdou, protože dobře vědí, kolik vyděláváš a že s tím daleko nedojdeš. To je jejich způsob, jak tě donutit k dalšímu podpisu.”

Bude tedy hodně zajímavé sledovat, jak se UFC s celou nastalou situací popasuje. Podobné informace totiž na organizaci rozhodně nevrhají dobré světlo, i když se samozřejmě vždy nabízí argument, že je to v první řadě byznys a že nikdo bojovníky nenutil, aby kontrakt podepisovali.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *