„Největší sra*ka, kterou jsem slyšel!“ ohradil se šampion Jamahal Hill

Hill

V minulosti byly v rámci polo-těžké váhy karty v podstatě jasně rozdané. Divizi totiž vládl Jon Jones a když ne on, protože měl často problémy se zákonem a dopingovými komisaři, tak to byl jeho rival Daniel Cormier. Tato dvojice se na vrcholu druhé nejvyšší váhy střídala dlouhé roky, ale v poslední době se přeci jen situace dost oživila. Po odchodu Jonese se totiž titulu chopil Blachowicz, po něm Teixeira, následně Procházka a nyní na trůnu sedí Hill. Titul tedy v poslední době často mění majitele, což mají mnozí za slabinu divize. Hill však nesouhlasí.

Kulturista Enžl by si věřil na „starého pána“ Alexe! Cverna pohotově reaguje

„Myslím, že celá divize teď zažívá hodně vzrušující období,“ řekl Hill pro MMA Junkie. „Slyšel jsem spoustu lidí říkat něco jako: ‚Divize je slabá‘. To je ta největší sračka, jakou jsem kdy slyšel. Lidé argumentují tím, že v podstatě kdokoliv může porazit kohokoliv, kvůli čemuž je divize v konečném důsledku slabá. Když se nad tím opravdu zamyslíme, tak je to ta největší blbost, jakou jste kdy slyšeli.

To, že titul často mění majitele, prostě jen jasně vypovídá o úrovni  a velikosti bojovníků. Nejde o slabinu divize, ale její přednost. Každý může porazit kohokoliv, protože jsme tu všichni na hodně vysoké úrovni. Neznamená to, že je divize horší než ostatní. Navíc je díky tomu atraktivnější, než když divizi vládne jeden borec dlouhé roky.“

Asi záleží na úhlu pohledu, ale je objektivním faktem, že se polo-těžká váha v poslední době hodně rozhýbala, což je koneckonců dobře, protože díky tomu dostáváme skvělé a hodně atraktivní zápasy.
   

Hill začíná tlačit na Procházku

„Slyšel jsem, že bych mohl možná jít znovu do boje v srpnu v Bostonu. Doufejme, že to brzy stihneme dořešit a že dostaneme oficiální smlouvu,“ řekl Hill pro MMA Junkie. „Nechci čekat dál než za srpen. To je vše, co nyní vím. Nechci čekat přes celé léto na další zápas. Ať už to bude Jirka nebo kdokoli, kdo se přihlásí, jsem připraven bojovat a obhajovat.

Háček je však v tom, že Jiří stále řeší své operované rameno, které si prý sice hodně zlepšuje, ale i přesto to vypadá na návrat až někdy kolem září nebo října. Žádný jiný jasný vyzyvatel však aktuálně v divizi není.

„Utkám se s kýmkoliv, pokud Jiří Procházka nebude připraven, ale právě on v tuto chvíli dává největší smysl. Ostatní se budou muset předvést, aby se prosadili a řekli si tak o titulovou šanci. Vezmu však kohokoliv.“

Teoreticky by do první titulové obhajoby mohly promluvit souboje Smith vs Walker (už tento víkend) a Blachowicz vs Ankalaev 2 (zatím nepotvrzeno, ale oba borci mají o odvetu zájem). Nejlogičtější volbou je však počkat na Procházku, který si titulovou šanci zaslouží nejvíce.
  

Však už k souboji na jedné z UFC akcí proběhl i staredown, „Šlo to hladce. Bylo to v pohodě. Byli jsme oba na jedné akci, takže nás požádali, abychom si dali staredown, protože to samozřejmě zvýší očekávání. Pro fanoušky to bude skvělý zápas. On si myslí, že je připravený, a já už vím, jak to je. Jsem připraven to ukázat.“

Hill totiž věří, že zná cestu, jak Procházku porazit, aniž by s ním musel válčit několik kol, Nemám pocit, že by to musela být válka. Mám pocit, že moje úroveň dovedností je mnohem vyšší než jeho. Mám pocit, že je to velmi fyzicky zdatný chlapík. Je silný, má nějaké přirozené fyzické vlastnosti, ale dovednosti a porozumění boji na úrovni, na které tomu rozumím já? Na to nemá.

Zrovna nedávno jsem se díval na jeho zápasy. Není to takový chlap. Nemůžu se dočkat, až ho tam dostanu. Opravdu se nemůžu dočkat, až ho tam dostanu, aby viděl, jaké to je. Bude to sranda. Vymlátím z něj duši.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *