Nejtěžší zápas a hrana života a smrti! Vémola jde do bitvy s Kinclem s jasným plánem

Vémola Kincl

V podstatě už za 14 dní přijde na řadu turnaj OKTAGON 43, jehož hlavním zápasem je dlouho očekávaná odveta Kincl vs Vémola 2. Domácí scénu tak konečně čeká završení jedné velké kapitoly. Do boje jdou dva nesmiřitelní rivalové, kteří mohou hodně získat, ale také hodně ztratit. Vémola sice první zápas vyhrál na body, ale o to více chce v odvetě dokázat, že je lepší. Kvůli titulu šampiona střední váhy je připravený jít na hranu života a smrti.

Patrik Kincl varuje, jaký nejhorší scénář může rivala Vémolu potkat

„Připravuju se na frajera, kterého už jsem jednou porazil, jako kdyby to byl můj nejtěžší zápas v životě. Kam se můžu posunout z toho prvního zápasu? Nedokázal jsem ho ukončit. Pokud sám sobě chci dokázat, že jsem lepší, tak ho v tomhle zápase ukončím. A to je můj cíl. Půjdu tvrdě po ukončení. Všechno, co chci, ztratím jenom proto, že mě porazil tady ten kripl. Já to nedokážu připustit. Klidně v tom gymu chcípnu. Pro něj je to možná osobní, mně už je to u prdele. Seru na něj, nezajímá mě Kincl, zajímá mě ten titul,“ avizuje Karlos Vémola v dokumentu Na Dohled, který vychází dnes na YouTube kanále organizace OKTAGON MMA, že je pro výhru připravený udělat vše.

Terminátor má za sebou náročný tréninkový kemp v Thajsku, na který navázal přípravou v domovském Reinders gymu, ale také v německém UFD gymu, kde měl šanci trénovat s rivalovým přemožitelem Soldićem, který si českého borce hodně chválil.
   

„Vyrazil jsem do úplně cizího prostředí, kde vím, že jsou špičkoví bojovníci. Je to z toho důvodu, že nechci, aby mě někdo šetřil. Věděl jsem, že tady bude napjatá atmosféra a že o to víc mi nebudou chtít dát nic zadarmo. Věděl jsem, že si budu muset svojí pozici vybojovat,“ vysvětlil Vémola v novém OKTAGON dokumentu, proč vyrazil právě do německého gymu, kde je hned několik rivalů, se kterými se v minulosti přestřeloval. „Za týden mám za sebou 10 tréninkových jednotek. Já jsem tak rozbitý, že poprvé v životě nebudu protestovat a dám si sobotu a neděli pauzu. Tohle je peklo, kterým si teď budu procházet, ale je to jedno, protože to pak bude stát za to… Zápasy jsou tak blízko u sebe, že jsem se nechtěl soustředit jen na Kincla a zapomenout na Matavaa. On je levák a Soldić je také levák. Navíc porazil Kincla. Sáhnul si na něj stejně jako já. Je to ideální příprava. Pokud dám kola se Soldićem, tak určitě zvládnu zápasy s Matavaem i Kinclem.“

„Byl jsem opravdu hodně překvapený, že si vybral zrovna UFD gym a že dorazil, protože jsme se v minulosti různě popichovali na IG. Naznačovali jsme možný zápas a podobně. Je však super ho tady mít. Je to skvělý tréninkový parťák. Je silný, má dobrou kontrolu a najeté takedowny… Je silnější než Kincl. Je však třeba myslet na to, že každý zápas je nebezpečný. Když už s vámi někdo jde do klece, tak je připravený tam nechat všechno. Je tedy třeba být připravený a zachovat chladnou hlavu,“ zhodnotil Vémolu Soldić, který si trénink s Terminátorem evidentně pochvaloval
  

Vémola má jasný plán

„Lidi říkají, že jsem podal špatný výkon. To mě však může asi jen těšit, když někoho ukončím za 3 minuty a lidé říkají, že to bylo špatné. Já nevím, co ode mě čekají. Já vím, že jsem Terminátor, ale ale. Říkal jsem, že se vrátím a jsem tady před vyprodanou arénou. V Liberci to bylo skvělé. Nebylo to však žádné rozehřání, ale naopak jsem to bral jako jednu z velkých výzev. Já jsem musel vyhrát, jinak by O2 asi nebylo, protože kdo by mě tam chtěl vidět po prohře? Liberec mám však rád a je to aréna Bílých tygrů, já jednoho mám, takže jsem jako český lev musel v Liberci zápasit.

Jsem rád aktivní a také jsem tímto chtěl poslat jasný vzkaz tomu frajerovi, který běhá s mým pásem. Fanouškům děkuji za podporu. Pokud si myslí, že to byl špatný výkon, když jsem ho ukončil za 3 minuty, tak jim to v O2 Aréně vynahradím a Kincla ukončím dřív,“ nechal se Karlos Vémola slyšet po souboji pro Refresher.

Vémola má tedy pro sázkaře radu, že bychom se měli v hlavním zápase turnaje OKTAGON 43 dočkat ukončení v první polovině prvního kola, takže kdo chce zkusit štěstí, tak má možnost. Patrik Kincl však naopak na výkon reagoval s tím, že takový zápas musel do další přípravy vnést mnohem více starostí a pochybností, než klidu. To, jak to nakonec dopadne, se dozvíme už za zhruba 2 týdny.
  

Jak to vypadalo v prvním souboji?

Souboj Kincl vs Vémola 2 je samozřejmě jedním z nejočekávanějších OKTAGON duelů, ale také jedním z nejkvalitnějších v historii organizace. Proti sobě totiž nastoupí bojovníci, kteří se ve světovém žebříčku pohybují kolem 60. místa světového žebříčku. Hlavní však je, že konečně dojde na souboj, na který se všichni tak dlouho těšíme.
Jak je to s náhradníkem a dalšími plány?

„Oficiální náhradník pro titulovou bitvu Kincl vs Vémola 2 je Bryczek,“ potvrdil Ondřej Novotný pro MMA Shorties. Samozřejmě jsou však ve hře i další záložní plány. „A pokud bychom šli až tak daleko, že bychom mluvili o tom, že se někdo z titulové bitvy zraní a Bryczek bude také zraněný, tak by to samozřejmě mohl být i Chadwick, ale věříme, že se nic takového nestane.“

Souboj Bryczek vs Chadwick je na kartu umístěn právě také proto, aby byl případně v záloze náhradník. Pokud však nebude potřeba, tak dostaneme zajímavý zápas, který by následně mohl promluvit do bojů o další titulovou šanci. To však už hodně předbíháme. V první řadě je třeba, aby proběhla titulová bitva, na kterou se všichni tak moc těšíme, a poté bude možné tvořit další plány. Vémola totiž například vyhlíží titulovou obhajobu v polo-těžké váze.

„Nikdy nemám v plánu jen tak sedět a čekat na nějaký velký zápas. Nebude to tak, že bych se utkal s Kinclem, porazil ho a pak jen čekal na souboj s Attilou Véghem. Rozhodně chci být v tempu a chci zápasit. Pokud vítěz tohohle zápasu bude můj další soupeř, tak s tím nemám problém a jdu do toho. Chci být aktivní.

 

O Poppeckovi už jsme v minulosti mluvili, ale nedošlo na to, takže to třeba klapne a nebo to bude Langer. S Xavierem ukázal, že je ve skvělé formě. Je to samozřejmě na vedení OKTAGONu. Nevím, s kým budu bojovat, ale vím, že po Kinclovi nebudu jen tak sedět a čekat na Attilu. Pojedu v tempu.

To Attila rád vysedává. Celé ty roky jen seděl, lenošil a tloustnul. Teď se bude muset dostat do formy, ale takhle to já nemám. Pojedu na plné obrátky. Třeba vyjde Štvanice, protože kdyby měli místo a potřebovali ho zaplnit, tak jsem připravený,“ reagoval Karlos Vémola na dotaz od MMA Shorties.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *