Nejdřív se zhulit a pak boxovat! Bývalý šampion Tyson rozjíždí zajímavý projekt

Bývalý šampion v těžké váze a podnikatel v oblasti konopí Mike Tyson zahajuje 27. srpna na druhém největším thajském ostrově Koh Samui takzvaný „Weed Boxing Championship“. Každý boxer si bude muset před vstupem do ringu na tři 3minutová kola dát bongo nebo jointa trávy, jak informuje server MMA Asia.

Říkali, že Max nemá sílu. Reakce na hlavní zápas UFC v Singapuru

Účastníci zahajovacího šampionátu v boxu s trávou se nemusí obávat nechtěné návštěvy WADA nebo USADA. Před zápasy, které se budou skládat ze tří kol po třech minutách, jsou povinni se zhulit. Dokonce i diváci budou také vyzváni, aby kouřili stejnou trávu jako bojovníci, a k dispozici bude živá hudba a jídlo. Akce se koná na stadionu Samui International Muay Thai Stadium, takže se pravděpodobně očekává velké množství diváků. 

V červnu 2022 byla v Thajsku dekriminalizována marihuana. Téměř přes noc se všude objevily obchody a stánky prodávající vysoce kvalitní produkt zákazníkům, kteří by dříve museli porušit zákon, aby se k němu dostali. Tréninková turistika je zde dobře zavedená, ale marihuanová turistika je v Thajsku relativně novým fenoménem. Tato akce vypadá jako spojení obou věcí, a i když bude první svého druhu v zemi, pravděpodobně nebude poslední.
Zápasení a tráva potvrzují skutečnost, že konopí a bojové sporty k sobě zkrátka patří. Většina největších osobností bojových sportů, od legendy těžké váhy Mika Tysona přes bojovníky MMA Nicka a Nata Diaze až po nedávného šampiona UFC v bantamové váze Seana O’Malleyho, se otevřeně přiznává k pravidelné lásce k trávě.

Testování na trávu také bývalo běžnou součástí života každého profesionálního sportovce a mnoho bojovníků milujících trávu, jako například Nick Diaz, bylo po pozitivním testu na THC opakovaně suspendováno. Sportovní úřady však konečně začaly v otázce trávy polevovat. UFC a Antidopingová agentura Spojených států (USADA) se rozhodly přestat trestat bojovníky kvůli trávě v roce 2021 a podobná pravidla nedávno zavedly také NFL, MLB a NBA.

Akce také poukazuje na to, jak progresivní jsou thajské zákony o konopí, zejména ve srovnání se sousedními zeměmi. Tato jihovýchodní asijská země plně přijala konopí, když v roce 2018 legalizovala lékařskou marihuanu a v roce 2022 pak tuto rostlinu plně dekriminalizovala. V ostrém kontrastu s tím většina sousedů Thajska pravidelně odsuzuje lidi k smrti kvůli relativně malému množství trávy. Například v Singapuru plánují úřady letos popravit téměř 50 lidí za obchodování s konopím a dalšími drogami. Jaké jsou vaše názory na trávu? 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *