Nedává to smysl! Prezident UFC White reaguje na Francisův kontrakt s PFL

Dana White, Ngannou

Francis Ngannou tento týden uzavřel pro něj velmi lukrativní smlouvu s PFL poté, co se zapsal do historie odchodem z UFC jako úřadující šampion těžké váhy. Zveřejněné podmínky dohody zahrnují ústupky, které Francisovi dávají podíl ve společnosti a navíc roli v představenstvu PFL, činí ho předsedou PFL Afrika, dávají mu možnost boxovat a vlastní sponzory. Smlouva zaručuje také výplaty ve výši 2 milionů dolarů pro každého z Francisových soupeřů. Očekává se, že Ngannou bude debutovat v PFL v roce 2024. Prezident UFC Dana White nyní poprvé reagoval na Francisův kontrakt.

Vémola po souboji dostal šok? Vedení dává nahlédnout do zákulisí

Na pozápasové tiskové konferenci k turnaji UFC Vegas 73 Dana White poprvé reagoval na smlouvu mezi Francisem Ngannou a organizací PFL. „Na základě toho, co o té dohodě vím, což není mnoho, mi to nedává žádný smysl,“ řekl White. „Budete platit chlapovi, aby rok nezápasil, a nyní už je to 14 měsíců od jeho posledního souboje. Za poslední tři roky bojoval třikrát.

„Tohle tady prostě neděláme. A v den, kdy jsme ho propustili, jsem přesně věděl, co se stane. Francis nechce vůbec riskovat, nechce nic riskovat a zřejmě nechtěl riskovat ani v souboji s Jonem Jonesem. Když jsme viděli, co se stalo s Crylem Ganem, tak se mu ani nedivím. Myslím si, že by to dopadlo úplně stejně, a jsem si jistý, že většina z vás si to myslí a Francis určitě také.
PFL bude Francisovi platit, aby trénoval na boxerský zápas, který se možná ani neuskuteční a kterého se možná ani nezúčastní. Jak to může dávat smysl?“ pokračoval White „Mně to nedává smysl. Anthony Joshua to tento týden označil za „trik“. Když se ho na ten zápas zeptali, řekl: ‚Soustředím se na zápasy s nejlepšími chlapy na světě. Nemám teď zájem o „trikový zápas“ s Francisem‘. A to je jeden z velkých problémů současného boxu, že je to všechno o těchto podivných zápasech. To není to, co děláme. 

„Francis se s námi mohl dohodnout. Hunter Campbell (obchodní ředitel organizace UFC) byl s Francisem Ngannou na několika jednání a dělal všechno, co bylo v jeho silách, aby se ten zápas s Jonesem uskutečnil. Francis si prostě myslí, že je v pozici, kdy si může říct o podobný zápas jako Conor McGregor s Floydem Mayweatherem, což ale nemůže. Ten zápas byl taková jednorázová záležitost. Zápas, o který jsem upřímně moc nestál, ale nakonec se stal tak velkým, že se našli ti správní lidé, správný čas, správné místo, fanoušci ho chtěli, tak jsme ho udělali a dotáhli to do konce. MMA borci versus boxeři mi jinak nedávají smysl, ale vím, že si myslí, že jsou v tom hodně velké peníze. Já s tím nesouhlasím,“ dodal White.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *