“Nechápu, co to je za dementa!” vzkázal Kozma hlupákovi

David Kozma
 

David Kozma má za sebou další úspěšnou titulovou obhajobu. Na turnaji OKTAGON 32 totiž před domácím publikem v Ostravě dokázal odčinit poslední domácí prohru, když soupeře Monstera porazil jasně na body. David nebyl úplně spokojený s průběhem zápasu, protože si sám představoval atraktivnější souboj, ale ani s nástupem, protože mu ho jeden z fanoušků znepříjemnil.
Promotér Novotný tipuje souboj Vémola vs Marpo

“Pamatuji si, že mě někdo chytil za ruku a potahal trochu víc,” reagoval David Kozma v rámci svého dalšího YouTube videa na dotaz, zda zaznamenal zvláštní situaci při nástupu. “Nerozhodilo mě to, ale nechápu, proč to někdo dělá. Viděl jsem i u ostatních zápasníků, že na úplně stejném místě je taky někoho chytili za ruku. Vůbec nechápu, co to je za dementa. Nevím, proč to dělá, ale nijak mě to nerozhodilo a šel jsem dál.”

V rámci UFC jsme byli například hned několikrát svědky toho, kdy fanoušci bojovníkovi vezmou čepici, ale podobné věci by se určitě neměly stávat. Mohou totiž bojovníka v klíčový moment vyvést z koncentrace a nebo v nejhorším případě i zranit.

Davida naštěstí tento moment nijak nerozhodil. V souboji zůstal soustředěný a nakonec si došel pro další důležité vítězství na body, čímž upevnil svou pozici v pomyslném OKTAGON P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhami.
 

Král welteru a OKTAGONu

“Asi jsem Král OKTAGONu. Když to říkají lidi, tak je to asi pravda,” reagoval David po zápase na tiskové konferenci jako vždy skromně a pokorně.

S ohledem na to, jak je Kozma ve své divizi dominantní, se samozřejmě nabízí myšlenky na možný přestup do jiné váhy, ale to zatím David vylučuje. “Vůbec, chci obhajovat jen svou váhu,” negoval Kozma pro server iSport.cz. Rozhodně tedy nepomýšlí ani na souboje s Vémolou nebo Kinclem, které by se případně nabízely, “S Karlosem určitě zápasit nechci, protože má přes sto kilo, já mám normální váhu osmdesát pět. Takže on je těžší a silnější. Kdybych si měl vybrat jinou váhu, do které přestoupit, tak by to byla spíše sedmdesátka. Ale změnu neplánuju, velterová váha mi naprosto sedí…

Jsme s Patrikem sparingpartneři, trénujeme spolu, známe se, takže s Patrikem zápasit nechci. Doufám, že zůstane v osmdesát čtyřce, aby se nepokoušel o titul v sedm sedmičce. Až o něj jednou třeba přijdu, což se snad nestane, tak si ho může vzít.”

David teď má navíc před sebou poměrně jasný scénář. Na konci roku by se totiž mohl znovu doma v Ostravě představit v souboji s Kaikem Britem, který představuje sakra velkou výzvu. V rámci OKTAGONu totiž zničil Borárose, Bryczeka i Kalašnika a rozhodně dost zatopil i Monsterovi, se kterým jen těsně a i dost sporně prohrál.

Zdroj: iSport.cz


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *