Nečekané ultimátní rozhodnutí? Khabib Nurmagomedov plánuje další loučení?

Khabib

Bývalý šampion lehké váhy a neporažený borec Khabib Nurmagomedov je dobře známý tím, že když se k něčemu rozhodne, tak už mu to v podstatě nikdo nerozmluví. To jsme mohli například vidět po jeho posledním souboji s Justinem Gaethjem, díky němuž vylepšil svou bilanci na 29-0. Právě po tomto souboji Orel oznámil, že dal matce slib, že už do UFC oktagonu jako bojovník nevkročí, což se mu UFC prezident Dana White snažil všemožně rozmluvit, dokonce argumentoval přáním otce, aby bilanci zaokrouhlil na 30-0, ale nic nepomohlo. Nyní to vypadá tak, že Khabib učinil další ultimátní rozhodnutí, které znamená konec.

Polský zápasník, který se představil i v ČR, je nejhledanější osobou v Evropě!

Zahraniční zdroje totiž od včerejška intenzivně informují o tom, že se Khabib nadobro rozhodl opustit svět kolem bojových sportů. To znamená, že by se vzdal své role promotéra v organizaci EAGLE FC, kterou poslední roky budoval, ale také role trenéra, ve které byl extrémně úspěšný a ve které mohl působit doslova dalších několik desítek let. Zkušeností má totiž na rozdávání, takže by mohl vychovat hned několik dalších generací dagestánských bojovníků, kteří napříč organizacemi patří k elitní špičce.

Vypadá to však, že se chce Khabib po dlouhých letech v MMA ubírat jiným směrem. „Dávejte na sebe pozor bratři. Doufám, že mé rozhodnutí je jen pro to nejlepší. Všem vám patří velké objetí,“ sdílel totiž Khabib před pár dny na svém IG profilu fotku týmu s tajemným vzkazem.

Informace o tom, co bude nyní Khabib dělat, se dle zdrojů různí. Často se zmiňuje, že by se mohl věnovat politice. Díky své MMA kariéře si totiž udělal velké jméno, ale také získal velký vliv a cenné kontakty, které by nyní mohl využít. Zároveň se mluví o tom, že by se chtěl věnovat rodině a matce. „Vždycky můžete mít přátelé, děti a podobě. Můžete mít cokoliv, ale vždycky budete mít jen jednu matku. Tu prostě máte jenom jednu. Pro mě je moje matka vším. I teď stále žije se mnou v mém domě. Starám se o ní jako o královnu,“ nechal se například Khabib nedávno slyšet při návštěvě Kanady, čímž znovu potvrdil, jak důležitá pro něj jeho matka je.

Pokud by tedy Khabiib skutečně kompletně skončil, tak by to byla pro MMA svět obrovská ztráta a konec jedné velké kapitoly. Případně bude také zajímavé sledovat, jak se bez jeho dohledu bude dařit jeho svěřencům, jako je například Islam Makhachev, kterého už zhruba za měsíc čeká titulový duel s Volkanovskim.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *