Nasr*t! Glover Teixeira se dost zlobí na vedení UFC, které s ním zametlo

Glover Teixeira Procházka White UFC

V návaznosti na zprávy o tom, že je Jiří Procházka bohužel zraněný, takže je nucen ze zápasu odstoupit, se čekalo oznámení odvety Teixeira vs Blachowicz 2, která dává v kontextu událostí i žebříčku jasný smysl. V tento souboj evidentně doufal i Brazilec, ale nakonec je všechno jinak a o uvolněný titul budou bojovat Blachowicz a Ankalaev.  To se samozřejmě Gloverovi vůbec nelíbí.

Jan Blachowicz, který vše věděl až poslední, posílá Procházkovi vzkaz

“Nabídli jsme Gloverovi zápas proti Ankalaevovi. Z nějakého důvodu však zápas nechtěl, takže jsme museli jít dál. Když už nemůžeme dostat odvetu Procházka vs Teixeira 2, tak je duel Blachowicz vs Ankalaev nejlepší možnost, protože na jedné straně je Ankalaev s nejdelší sérií výher v historii divize a na straně druhé bývalý šampion Blachowicz. Vlastně máme štěstí v neštěstí. Všechno nám to zapadlo do sebe, jak se to často stává. Ale i to je skvělý zápas a teď se hraje o titul,” vysvětlil Dna White, jak vedení postupovalo.

Glover však má na celou věc jiný pohled. “Řekl jsem UFC, že budu 10. zápasit s Blachowiczem, protože jsem s ním už bojoval a bylo by snazší se mu přizpůsobit, protože Ankalaev má opačný postoj. Řekl jsem jim, že pokud budu muset bojovat s Ankalaevem, tak aby to bylo v Brazílii 21. ledna. Blachowicz je v žebříčku stejně před ním, takže to nechápu. Jan i já jsme v žebříčku před ním, proč teda tlačili Ankalaeva? No, to je jedno. Musíme si stát za svým. Není to tak, že řeknou bojuj a já budu bojovat.
    

Nedovolím, aby mě to vnitřně ovlivnilo. Jsem šťastný a vděčný člověk. Znáte to rčení, že pro někoho uděláte tisíc věcí, ale stane se z vás ten nejhorší člověk, když neuděláte tu jednu poslední? O UFC to říkat nebudu, ale tohle celé opravdu zvorali. Udělal jsem pro organizaci tolik, takže jsem z tohohle přístupu smutný. Mám za sebou přípravný kemp a teď mě připravili o zápas o titul. Souhlasil jsem, že budu bojovat s oběma kluky. Jediné, o co jsem požádal, bylo více času na zápas s Ankalaevem. Jsem elitní bojovník a nechci být ten, kdo tam přijde, dostane kopanec a padne jen kvůli penězům.

V oktagonu dávám všanc svou krev a život. Všichni jste už viděli moje zápasy, nechávám tam všechno. Chci vrátit pás Brazílii i sobě a věřím, že to dokážu. Porážel jsem Procházku, toho hrdinu, o kterém všichni říkali, že všechny knokautuje. Lámal jsem ho, dokud jsem neudělal chybu. Získám ten pás zpátky, ale musím dělat věci správně. Musím tam jít vyhrát.”
    

Samozřejmě se s ohledem na okolnosti nabízí scénář, že se Glover utká s vítězem zmíněné bitvy a tedy šampionem, ale Teixeira si už není jistý ničím, “Nemůžu si být jistý kurva ničím. Nasrat na to, kdo vyhraje. Je mi to jedno. Samozřejmě by mělo logiku, kdybych se utkal s vítězem, ale vedení si stejně dělá co chce. Pokud mi zaplatí, tak se na UFC 282 půjdu podívat, ale pokud nezaplatí, tak ne. Co bych tam jako dělal?”

Teixeira je pochopitelně naštvaný, ale UFC evidentně trvalo na tom, že o titul musí bojovat Ankalaev, kterého Brazilec logicky nepřijal, protože by měl doslova jen pár dní na to, aby se připravil na úplně jiný styl. Uvidíme tedy, jak se situace nakonec vyvine, protože víme, že MMA je skutečně nevyzpytatelné.
   

Jiří Procházka a jeho odhodlané vyjádření

“S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polo-těžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polo-těžkou divizi a titul aktuálně uvolním.

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!” vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Antonio Trocoli

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *