Náročná UFC premiéra! Buday má hodně atraktivního soupeře

Martin Buday
Donedávna mělo Slovensko v UFC jen jednoho zástupce v podobě Lajoše Kleina, ale nedávno se k němu přidal i jeho týmový kolega z SFG Martin Buday, který si skrze show Dana White´s Tuesday Night Contender Series vybojoval přímo před zraky UFC prezidenta smlouvu s ligou mistrů. V souboji se však bohužel zranil, takže na nějakou dobu vypadl z tréninkového tempa. Nyní má však potvrzený souboj s hodně zajímavým soupeřem.
Zpověď pornohvězdy Dellai! Proč kývla na zápas v kleci?

Reportér Marcel Dorff, který pravidelně s předstihem před UFC oznamuje různé zápasy, totiž před malou chvílí informoval, že se 16.4. dočkáme souboje Barnett vs Buday. O tomto duelu se přitom už před časem mluvilo. Vedení jej totiž nabízelo na leden, ale už jen s ohledem na víza prý nebylo možné nabídku přijmout. UFC se posléze pokusilo Budaye napárovat s Parisianem, ale ten se nechal slyšet, že je zraněný a do dubnového souboje tak nastoupit nemůže. Čekalo se tedy, že se bude hledat nový soupeř, ale nakonec padla volba znovu na Barnetta, jen s jiným s termínem, na což oba borci kývli a na stole je tak skvělý zápas, skrze který může Bady velkolepě vstoupit do UFC.

Barnett má za sebou v rámci UFC 2 zápasy, ze kterých si odnesl bilanci 1:1, ale v posledním souboji s Villantem se hodně blýskl a získal tak pozornost. Huggy Bear je totiž známý kousky, které vídáme spíše v nižších vahách. Je tak potřeba dávat pozor na všemožné otočky, kopy a další akrobatické techniky. V případě výhry by si tak Buday hned v prvním souboji připsal hodně cenný skalp.
Snadné to však mít samozřejmě nebude. Barnett má celkem na svém kontě 29 zápasů, což je násobně více než Martin, s tím, že celkem 17 jich dokázal ukončit před limitem via KO/TKO. Logicky by tak měl zaostávat v boji na zemi, ve kterém Buday exceluje. V první řadě ho však bude muset na zem dostat, což nebude úplně snadný úkol.

Rozhodně nás tedy čeká hodně zajímavý duel, ve kterém bude moct Martin Buday naplno prokázat své kvality a zavřít pusy pochybovačům, kteří mu v UFC nevěří.

Buday + Procházka?

Martin by navíc přípravu na další zápas mohl spojit se spoluprací s Jiřím Procházkou, kterého čeká duel se šampionem Teixeirou.  V našem nedávném rozhovoru Bady potvrdil, že by určitě rád pomohl, “Očekávám, že bych měl mít brzy datum prvního UFC zápasu, což by mohlo být někdy kolem března. To je pro mě samozřejmě priorita, ale pokud by to nějak nekolidovalo s přípravou na můj vlastní zápas, tak bych určitě Jirkovi rád pomohl s přípravou, pokud by o to měl sám zájem.”

Úvodní foto via OKTAGON MMA / Nový čas


1 komentář na “Náročná UFC premiéra! Buday má hodně atraktivního soupeře”

  1. Pingback: Bojovník Miro Štrbák posílá z domova vzkaz a poděkování | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *