Náročná UFC premiéra? Buday dostal nabídku na zajímavého soupeře

Martin Buday
Donedávna mělo Slovensko v UFC jen jednoho zástupce v podobě Lajoše Kleina, ale nedávno se k němu přidal i jeho týmový kolega z SFG Martin Buday, který si skrze show Dana White´s Tuesday Night Contender Series vybojoval přímo před zraky UFC prezidenta smlouvu s ligou mistrů. V souboji se však bohužel zranil, takže na nějakou dobu vypadl z tréninkového tempa. Nyní přišla hodně zajímavá nabídka, ale bohužel na poslední chvíli.
“Zamrzelo mě to,” reaguje Vémola na slova promotéra Novotného

Dle našich informací dostal Martin Buday nabídku na Chrise Barnetta. Ano, na toho Chrise Barnetta, který na začátku listopadu poslal Villanteho do důchodu kopem z otočky a následnou salvou úderů. Barnett si sice říká Huggy Bear/Beastboy, ale mnozí ho titulují jinou přezdívkou – Kung Fu Panda. Navzdory tomu, že působí v těžké váze, totiž předvádí hodně zajímavé techniky, které běžně vídáme spíše v nižších váhových kategoriích.

Pro Budaye by to byl hodně zajímavý vstup do UFC, ale bohužel byl duel nucen odmítnout. Zápas se měl totiž konat v polovině ledna, což je moc brzy. Bady je čerstvě po zranění, takže není v plném tréninkovém tempu. Na někoho, jako je právě Barnett, je navíc třeba se pořádně připravit, protože představuje zcela originální riziko. Málokdy vás totiž těžká váha trefí kopem z otočky nebo podobnou technikou.
I kdyby Martin zápas přijmout chtěl, tak by měl stejně nejspíš problém takhle narychlo vyřídit víza a všechny další náležitosti. Tuto výzvu tedy bohužel nepřijme, ale doufejme, že ho někdy během února a nebo ideálně března, aby měl dostatečný čas na přípravu, uvidíme poprvé v UFC oktagonu, kde bude moct všem dokázat, že má na to se měřit se světovou elitou. Navzdory sérii výher ho totiž domácí fanoušci stále podceňují, v čemž je podporuje i rival Karlos Vémola, který se hned několikrát nechal slyšet, že Buday v UFC nepochodí.

Buday + Procházka?

Martin by navíc přípravu na další zápas mohl spojit se spoluprací s Jiřím Procházkou, kterého čeká duel se šampionem Teixeirou.  V našem nedávném rozhovoru Bady potvrdil, že by určitě rád pomohl, “Očekávám, že bych měl mít brzy datum prvního UFC zápasu, což by mohlo být někdy kolem března. To je pro mě samozřejmě priorita, ale pokud by to nějak nekolidovalo s přípravou na můj vlastní zápas, tak bych určitě Jirkovi rád pomohl s přípravou, pokud by o to měl sám zájem.”

Úvodní foto via OKTAGON MMA / Nový čas


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *