Nádhera! Martin Buday si připisuje druhé vítězství v UFC!

Martin Buday

Slovenský zápasník Martin Buday (10-1) se dnes představil ve svém druhém souboji pod hlavičkou organizace UFC. Na galavečeru v San Diegu nastoupil proti Polákovi Lukaszi Brzeskimu (8-1-1-1NC). Ve velmi těsném a atraktivním souboji si přeci jen vedl lépe a slaví druhé vítězství v UFC.

Vojto Barborík v PFL bohužel neuspěl

Lukasz Brzeski (8-1-1-1NC) strávil největší část své kariéry v polské organizaci Babilon MMA, kde absolvoval hned čtyři souboje s bilancí 3-0-1. Ještě před touto štací se v roce 2018 představil v České republice, kde nastoupil v dnes již zaniklé organizaci XFN. Na galavečeru XFN 13 v Pardubicích vyzval Alexandra Cvernu, kterého ukončil na začátku druhého kola na submisi (Rear-Naked Choke).

První kolo se neslo v duchu přestřelek v postoji, ve kterých měl navrch polský zápasník. Brzeski několikrát nachytal Badyho a byl lehce aktivnější. Zejména pak ve svých kombinacích, do který většinou zařadil tři-čtyři údery. Oba borci nevypadli z tempa ani ve druhém kole, ale pořád byla větší aktivita na straně Brzeskiho. Buday se většinou snažil probít přes Polákovo velké rozpětí paží, ale většinou prošel pouze jeden úder. Nicméně Buday byl v úderech, které prošli velmi přesný. 

Oba zápasníci předváděli nadstandardní výkon i v kole třetím. Brzeski trefoval přesné spodky a tím Budaye zpomaloval. Slovenský zápasník však bojoval do posledních sekund a rozhodovalo se na body. Dva bodoví rozhodčí viděli zápas 29-28 ve prospěch Martina Budaye a jeden 28-29 ve prospěch Poláka.

Martin Buday si tak připisuje druhé vítězství v UFC a celkově jedenácté ve své profesionální kariéře. Zajímavé je, že novináři se přiklonili v bodování na stranu polského bojovníka. Kromě Tylera Treese ze serveru Sherdog, hlasovali všichni pro Brzeského. A jak byste bodovali tento vyrovnaný duel vy?2 komentáře na “Nádhera! Martin Buday si připisuje druhé vítězství v UFC!”

  1. Pingback: Nurmagomedov se chystá na titulový zápas! | MMA Shorties

  2. Pingback: Wow! UFC elita reaguje na pekelný kop Marlona Very | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *