Mokaev se zastal mladého Kadyrova a hájí ostatní zápasníky

mokaev, kadyrov

Khamzat Chimaev a několik dalších bojovníků UFC, kteří se pravidelně připravují v Thajsku, také trénují s šestnáctiletým synem čečenského diktátora Ramzana Kadyrova – Alim Kadyrovem (1-0). Do Thajska před časem dorazila také anglická partička kolem Muhammada Mokaeva. Ten reagoval na novináře serveru Bloody Elbow Karima Zidana, který informoval o spojení zápasníků a mladého Kadyrova.

Přijde exemplární trest?! Růžička i jeho trenér reagují na souboj s Veselým

Zápasník muší váhy UFC Muhammad Mokaev vrátil Zidanovi úder poté, co se spolu s dalšími bojovníky dostal pod palbu kritiky za to, že trénoval se synem čečenského diktátora Ramzana Kadyrova. Ten je obviňován z porušování lidských práv, od únosů a mučení až po pokus o čistku LGBTQ+ komunity v regionu, si dlouhodobě udržuje přítomnost v bojových sportech a rád se obklopuje hvězdnými zápasníky. Kadyrova lze v poslední době často vidět s čečenským rodákem Khamzatem Chimaevem.

Možná ještě výraznější je v poslední době přátelství Khamzata s Alim Kadyrovem, jedním ze synů čečenského vůdce. Oba spolu tráví volný čas, navštěvují turnaje UFC a nyní vzal Khamzat Aliho na přípravný kemp do thajského Tiger Muay Thai gymu, kde se společné s dalšími známými bojovníky připravuje na svůj druhý profesionální zápas. Tématu se nedávno začal věnovat uznávaný novinář serveru Bloody Elbow Karim Zidan, který informoval tréninku diktátorova syna s hvězdami nejen UFC. 
Neporažený talent Muhammad Mokaev (8-0-1NC) byl kromě Chimaeva dalším, kdo byl zachycen při tréninku s Alim Kadyrovem. Mokaev se proti této zprávě ohradil a ptal se, co Kadyrovův syn udělal, že se stal předmětem negativních zpráv, a poté obvinil Zidana z rozdmýchávání problémů. Navzdory kontroverzi kolem Aliho vazeb na režim jeho otce a ruské invaze na Ukrajinu se Mokaev rozhodl vyzdvihnout tempo, v jakém trénuje s Kadyrovovým synem.

„Rád rozdmýcháváš sračky! Co ti ten kluk udělal? Nebo někomu jinému? Není to žádný politik. Pokud za mnou přijde dítě ve věku 17 let a požádá mě o sparing nebo se chce něco naučit, je mi jedno, kdo je jeho otec! Neodmítnu ho. Já tuhle válku taky nepodporuju, btw, tak přestaň rozdmýchávat sračky, Karime!“
Zidan poté v odpovědi poznamenal, že Kadyrovův syn nebyl od otcovy politické vlády tak odtržen, jak Mokaev naznačoval. Ali Kadyrov byl vyfocen, jak se účastní invaze na Ukrajinu po boku speciálních jednotek, které vyslal jeho otec Ramzan Kadyrov. 

Dalším, kdo se vymezil proti informacím Karima Zidana, byl aktuální šampion organizace PFL Brendan Loughnane. Ten odpověděl po svém a nebral si servítky. „Zaprvé, kdo do pr*ele jsi, a zadruhé, nikomu nelezu do zadku, ty blbá p*čo ,“ napsal Loughnane.

Když pak jiní uživatelé na Twitteru zpochybnili Loughnaneovu odpověď, šampion PFL se snažil celou věc zlehčit a trval na tom, že prostě přijel trénovat do Tiger Muay Thai bez ohledu na to, kdo je zde přítomen. 

Mokaev a Loughnane jsou pouze dva z mnoha bojovníků, kteří byli prověřováni kvůli napojení na Kadyrova. Aktuálně se prý americké ministerstvo zahraniční zabývá bývalými šampiony Kamaru Usmanem, Justinem Gaethjem a Henryem Cejudem, kteří se koncem loňského roku dostali na titulní stránky novin poté, co odcestovali do Čečenska, aby se zúčastnili oslavy Aliho narozenin. Kromě toho si trojice prohlédla vojenské zařízení určené k výcviku speciálních jednotek pro ruskou armádu, která stále podniká invazi na Ukrajinu.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *