Mluvka Strickland na základě tréninku s Pereirou odhaluje, kde má Poatan největší slabinu

Strickland Pereira

Byl to právě Sean Strickland, díky komu se Alex Pereira tak rychle dostal k titulové šanci a souboji s Adesanyou. Sean byl totiž tehdy na vrcholu divize, ale i přesto kývl na zápas s relativním UFC nováčkem Pereirou, který ho hned v prvním kole tvrdě ukončil. Nyní se však oba borci znovu setkali, aby si zatrénovali a aby Sean Alexe naučil anglicky, což zní možná ještě zajímavěji, protože Strickland je proslulý svými kontroverzními prohlášeními. Nyní například prozradil, kde má prý Poatan největší slabinu. 

Wow! GOAT Jon Jones chválí Jiřího Procházku a dokonce na něj má „prosbu“

„Řeknu to asi takhle – Pereira má skvělý útok, do kterého dává vše, ale nulovou obranu. Jeho styl je v podstatě postavený na tom, že sežere několik úderů, což využije k tomu, aby si připravil vlastní útok. Je však hodně dobrý. Je to neuvěřitelný postojář. Jedinou slabinou je, že prostě dává vše do útoku a nemá žádnou obranu,“ rozpovídal se Strickland, jehož obrana v souboji právě s Alexem také hodně chyběla. Sean šel totiž o souboje s tím, že si to s Alexem zkusí dát v postoji, což však nedopadlo vůbec dobře.

Je však pravda, že právě toho, že se Poatan hladově vrhá do útoku, využil Israel Adesanya v posledním zápase, kdy Alexe nalákal na pletivo a tam vyslal kombinaci, která znamenala drtivé KO.

 

Oba borce v červenci čekají velké zápasy – Seana s Abusem Magomedovem a Alexe s Janem Blachowiczem, tak uvidíme, jak se jim povede.
   

Poatan o své budoucnosti

„Nemám problém se vrátit do střední váhy. Kdybych na červencový zápas musel shodit do střední váhy, tak to udělám. Je však rozumnější, když dám svému tělu trochu pauzu. Vidím to tedy tak, že v polo-těžké váze zvládnu tak dva nebo tři zápasy a pak se zase můžeme bavit o střední váze. Uvidíme, co bude,“ prozradil Pereira, že za střední váhou zatím nezavřel dveře.

Pokud však dokáže porazit Janka, tak bude mít před sebou další titulovou šanci. Zatím to sice nebylo potvrzeno, ale obecně se očekává, že bychom se někdy v září/říjnu měli dočkat duelu Hill vs Procházka. Pereira by se tak případně utkal s vítězem. Komu tedy přeje víc? „Souboj s Hillem by hodně táhnul. Dá se předpokládat, že ho čeká titulová obhajoba, ve které mu budu fandit, protože náš souboj by byl hodně sledovaný a samozřejmě by vydělal spoustu peněz. Hill je soupeř, kterého chci. Pokud bych si mohl vybrat mezi Hillem a Procházkou, tak prostě vezmu Hilla. 
  

Blachowicz je techničtější, ale Hill je více bláznivý. Má hodně rozevlátý styl, což je nebezpečné, ale zároveň mi to sedí.“

Pereira by si tedy evidentně přál Hilla, ale my budeme samozřejmě doufat, že šampionem bude Jiří Procházka, díky čemuž bychom mohli výhledově dostat epickou bitvu Procházka vs Pereira, který je příslibem sakra zajímavé podívané. Jestli totiž někdo má blíznivý a rozlítaný styl, tak je to Procházka, který je pánem chaosu, do kterého soupeře lapí a postupně ho v něm zničí. Své by mohli vyprávět Teixeira, Reyes i Oezdemir. Uvidíme tedy, jak se vše vyvine, ale rozhodně se před námi rýsují hodně zajímavé možnosti.
 

V první řadě však musí Pereira přejít přes Janka

„Mým dalším soupeřem bude Jan Blachowicz,“ potvrdil Pereira na svém kanále na YouTube. „Je to nebezpečný a zkušený borec, kterého známe díky mému tréninkovému partnerovi Gloveru Teixeirovi, který s ním bojoval. Budu tvrdě trénovat. Navíc mi Glover jistě předá spoustu věcí, takže budu skvěle připraven.

Všichni moc dobře vědí, že Blachowicz je sakra nebezpečný borec a všestranný bojovník, ale myslím, že je to pro mě dobrý první zápas. Někdo si možná při pohledu na náš duel může říkat, že je to snadný zápas, ale tak to není. Všichni znáte můj příběh. Byl jsem šampionem střední váhy, takže bylo jasné, že mi vedení dá někoho z TOP 5. Pro mě to tedy nebylo žádné překvapení. Chvíli jsme o tom jednali, ale čekal jsem na něj. Tak to je.“
Souboj Blachowicz vs Pereira zní rozhodně hodně zajímavě. Janek totiž představuje komplexní hrozbu, protože se umí prosadit v postoji i na zemi. O tom by mohl své vyprávět právě Adesanya. Rozdíl však bude v tom, že Pereira bude v polo-těžké váze stále hodně velký, zatímco Adesanya výrazně podvážil. Rozhodně nás však čeká skvělý zápas, na který se těší i sám Alex.

„Mám ze zápasu radost,“ řekl Pereira. „Teď je čas soustředit se na tréninky a pokračovat v práci, kterou dělám. Počítám s vaší podporou v tomto zápase.“

Součástí turnaje UFC 291 pak budou i jména, jako je Poirier, Gaethje, Ferguson, Green a další, takže se máme hodně na co těšit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *