Mistrovství! Vašek Sivák má za sebou tvrdou KSW premiéru! Jak dopadl?

Dnes se v dolských Gliwicích koná další turnaj organizace KSW, který je poněkud netradiční, jelikož zde jsou k vidění kromě MMA také další zápasy podle různých pravidel bojových sportů. Premiéru v KSW si odbyl i šampion organizace RFA Václav Sivák, na kterého čekal souboj s tvrdým polským veteránem. Jak bitva dopadla?


Tomu neuvěříte! Kolik Růžička dostal za bitvu s thajským řezníkem, který mu potrhal obličej?

Václava Siváka z týmu EGO Combat dnes čekal střet s Michalem „Matrixem“ Królikem, který se věnuje všem možným postojovým disciplínám. 33letý Polák střídá Box, Muay Thai, Bare Knuckle, Kickbox a Siváka tak rozhodně nečekalo nic lehkého. Souboj se odehrál podle pravidel Muay Thai v malých rukavicích – tři kola po třech minutách. 

Królik se ukázal jako velmi tvrdý soupeř. I když měl Sivák velkou výškovou převahu, tak polský bojovník v prvním kole dobře zkracoval vzdálenost a zlobil Siváka hlavně svým boxem. Vašek se musel dát několikrát na taktický ústup, aby mohl hrozit ze vzdálenosti, v čemž je mistr. Sivák skvěle zapojoval do své strategie i lokty a kolena, čímž dělal Królikovi velké problémy. Na straně českého zápasníka byla také rychlost, což bylo znát hlavně od půlky druhého kola, kdy jsme mohli vidět celou sérii tvrdých kopů, které Polák chytil přímo na hlavu, ale i přesto pokračoval dál.
Václav Sivák posílal kopy na hlavu a celkově byl přesnější. Zkušený Polák však neústupný a neustále se snažil jít vpřed. Ve třetím kole dominoval Sivák a jeho kardio, díky kterému neustále kombinoval údery a naplno tak využíval pravidla „osmi končetin“. Na samém konci zápasu ještě Sivák dostal soupeře do počítání, ale pokračovalo se dál. K ukončení však nedošlo, protože přišel konec třetího kola, po kterém jasně zvítězil Sivák, který se tak v KSW uvedl ve velkém stylu. Komentátoři totiž nešetřili pochvalami a zaznělo také, že Sivák předvedl doslova mistrovství. Opravdu snová premiéra v polském kolosu.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *