Miloš Petrášek vysvětluje, proč musel odstoupit ze zápasu

Miloš Petrášek Xavier
Karta turnaje OKTAGON Prime 5 je ještě samozřejmě “v pohybu”, ale zatím se jako s hlavním tahákem akce počítalo s duelem v rámci polo-těžké váhy Petrášek vs Xavier. Ten jsme přitom měli vidět už minulý rok, ale Meloun se bohužel zranil, takže se souboj odložil. Nyní jsme bohužel v hodně podobné situaci. Miloš, aby předešel spekulacím, rovnou vysvětlil, co se vlastně stalo a proč v podstatě musel odstoupit, jinak by riskoval delší zápasovou stopku.
Z UFC do OKTAGONu! OKTAGON hlásí dvě velké zahraniční posily

“Jen bych se k tomu rád vyjádřil, aby se neříkalo, že jsem z toho zápasu posraný a proto do něj nechci nastoupit. Měl jsem zranění, natrhl se mi sval. Je to asi 2-3 měsíce. Začal jsem trénovat, myslel jsem si, že už je to v pohodě a pak právě na sparringu s Patrikem Kinclem mi to znovu prasklo. Byl jsem na sonu a tam mi řekli, že pokud se mi to stane ještě jednou, tak se mi to může urvat a když by mi to přišili, tak je to rok rekonvalescence. Proto jsme se rozhodli, že ten zápas teď v březnu nebude,” vysvětlil Miloš Petrášek ve vysílání Ondřeje Novotného, který hned předeslal, že už má pro Melouna vymyšlený jiný plán.

Miloš se tak bohužel do akce nedostane a ani se nepřiblíží titulové šanci, která je relativně na dosah. Trůn polo-těžké váhy je totiž po odchodu Viktora Pešty volný a obecně se počítalo s tím, že by o něj mohl vítěz duelu Petrášek vs Xaveier případně zabojovat. To se však nestane.
Uvidíme tedy, jak to vedení vymyslí. Na vrcholu žebříčku polo-těžké váhy jsou totiž jména Puetz, Végh, Kimball, Vémola, Xavier, Silva, Petrášek a Montagnac. Poslední jmenovaný jde sice do boje na turnaji OKTAGON 31, ale případná výhra nad Toledem ho nejspíš titulu moc nepřiblíží. Je tedy otázkou, zda Xavier dostane jiného soupeře. Végh, Kimball, Vémola ani Silva totiž nejsou v rámci divize relevantní. Otázkou je, jak do mixu zasáhne nová posila Zawada. Utká se s Xavierem o možnost vyzvat Puetze? I to je možné.

Úvodní foto via OKTAGON MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *