Milionář Christian Eckerlin vysvětluje, proč vlastně zápasí

Christian Eckerlin
Do turnaje OKTAGON 29, který se koná v Pevnosti Brno, už zbývá jen pár hodin. Hlavním tahákem je titulový duel Kozma vs Velickovic, ale pozornost přilákali i cizinci, jako je Narmo a nebo Eckerlin. Tomu dokonce organizace věnovala krátký dokument, ve kterém německého borce představila. Jde totiž o hodně zajímavou osobnost. Eckerlin by totiž vůbec nemusel zápasit. Má vyděláno dost na to, aby žil spokojený život. I přesto však podstupuje náročné přípravy a dál bojuje. Proč vlastně?
Proč je Viking Narmo na OKTAGON trochu naštvaný?

“Je to má součást. Stejně jako miluju jídlo, potřebuju i zápasit. Tvrdé tréninky, dřina, to je pro mě jako hodně sladký dort. Jasně že MMA bolí, ale na tom nezáleží. Tolikrát jsem se už pobil v kleci i na ulici, bolest k tomu patří. Víme, co děláme,” vysvětlil pro iDNES.cz. “Lidi říkají, že jsme šílení, ale v nás se díky tomu cosi probouzí. Taky občas sedím v šatně a říkám si, proč… Jenže následně vejdu do haly, vidím ty davy, hraje muzika a je to skvělý. Nikdy jsem nebral drogy, ale představuju si, že to je podobný pocit. Někteří zápasníci mohou být vystrašení, nemohou spát, ale tohle já nezažívám. A vždycky se manažera po zápase ptám, kdy jdeme znovu do akce.”
Turnaj OKTAGON 29 se měl původně konat v Ostravě před cca 12 000 fanoušky, ale nakonec se musel přesunout do Brna, což Eckerlinovi zase tolik nevadí, “I to bude dobré, v Německu jsem naposledy zápasil bez diváků. Byl jsem v létě se Stephanem Pützem v Praze na zápase. Těch pět tisíc lidí udělalo atmosféru jako dvacet tisíc, takže i v Brně to bude v pohodě. Musíme holt přečkat to šílenství, co se ve světě děje. Hlavně, že můžeme zápasit.”

Uvede se v OKTAGONu podobně dobře, jako jeho dobrý kamarád a týmový kolega Puetz, kterého v únoru čeká titulová odveta s Peštou? To se už brzy dozvíme…

Zdroj: iDNES.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *