Milan Ďatelinka reaguje na překvapivou RFA prohru

Milan Ďatelinka RFA
 

Máme za sebou turnaj RFA Grand Opening, který navazoval na předešlý zahřívací Warmp Up turnaj a který byl “skutečným” startem organizace, která si dala za cíl v blízké době ovládnout domácí scénu. Dostali jsme tak zajímavé zápasy i doplňkovou show. O hlavní taháky večera se postaraly duely Plavec vs Fapšo a Avramovic vs Ďatelinka. V prvním případě se z rychlé výhry radoval Fapšo, který soupeře ukončil via KO. V druhém zápase se pak také rozhodovalo hned v prvním kole, jen se asi čekal jiný vítěz. Ďatelinka po roční pauze vstupoval do souboje jako jasný favorit, ale Avramovic ho dokázal zaskočit, když nasadil těsnou gilotinu a donutil Datla odklepat.
“Glum” Jan Blachowicz reaguje na výhru nad Rakicem

“Jak bych to měl zhodnotit? Prohrál jsem. Moc dobře to asi nezhodnotím. Hodně chyb. Bylo tam více komplikací v přípravě. Samozřejmě jsem si takový průběh zápasu nepředstavoval. Byla tam nějaká omezení, ale když tohle nechám stranou, tak jsem se v zápase cítil dobře. Udělal jsem chybu a ta mě stála zápas. Nechci se moc vyjadřovat k tomu, co bylo ve hře. Nechám to případně na Borise (Marhanského). S tím jsem komunikoval celou přípravu. Pokud to bude chtít zmínit, tak to může zmínit on.

Já to beru tak, že každý, kdo stojí v oktagonu, je připravený a já jsem tam stál, takže se není na co vymlouvat. Jinak musím pochválit organizátory, s celou akcí jsem spokojený, i když jsem moc zápasů neviděl. Co se týká péče o zápasníky, tak mohu skutečně říct, že jednička s hvězdičkou,” reagoval Milan Ďatelinka na po-turnajové tiskové konferenci.

“Je třeba říct, že Milan měl problémy v přípravě a jsem rád, že nastoupil. Šel ten zápas vyhrát. Sice to teď nevyšlo, ale Milana určitě uvidíme v dalším zápase více namotivovaného a s chutí nám dokázat, co v něm je. Těším se na jeho další zápas…
 

S Milanem jsme komunikovali pár dní před zápasem, protože jsem problém s naraženými žebry. S ohledem na to, že soupeř byl zemař, bylo jasné, že to bude nepříjemné. Byla tam i možnost, že bychom zápas přesunuli, ale Milan dlouho nezápasil a navíc byl zápas v Bratislavě, takže do toho šel. Bohužel to nedopadlo dobře, ale je to mladý borec, který má celou kariéru před sebou. Tento sport je navíc často o jednom úderu,” doplnil i zmíněný promotér Boris Marhanský.

Další akcí má RFA naplánovanou na 23.7., kdy zamíří do Ostravy, kde se můžeme těšit i na zápas nové posily s UFC a KSW zkušenostmi.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *