Mikulášek není jediný! Hodně přísný trest od OKTAGONu dostal i rozhodčí Müller

Muller Mikulášek OKTAGON

Nikomu asi není třeba připomínat kauzu, ke které došlo na turnaji OKTAGON 47, kdy se do sebe pustili Vašek Mikulášek a rozhodčí/trenér Jakub Müller. Celý spor se obecně prezentoval hodně jednostranně, tedy že Mikulášek byl agresor, ale zdá se, že se provinil i Müller, který tak od OKTAGONu dostal přísný trest.


 

OKTAGON vedení prozrazuje, jak blízko byl podpis Diaze a jaký balík byl ve hře

„Respektuji vyjádření Honzy Stacha a vyjádření kluků z týmu Jakuba Dohnala, ale chtěl bych tedy, aby měřili stejným metrem,“ rozpovídal se Ondřej Novotný ve svém vysílání„To je jediná věc, kterou k tomu chci dodat. Když je Vašek Mikulášek pro komunitu nepřípustný, tak by se měli podívat na chování svého kamaráda Müllera a posoudit, zda je jeho chování pro komunitu přípustné. Byl bych moc rád, kdybychom podobné vyjádření od Honzy Stacha dostali i na tohle téma, protože těch témat je hodně. A za mě? Určitě ne.

Jakub Müller má doživotní stopku na turnaje OKTAGONu. Podruhé jsem udělal výjimku a podruhé se zase něco takového stalo. Potřetí už jí neudělám. Už jsem mu to i oznámil, že jsou lidé, které na turnajích nechceme vidět, protože se chovají tak, že podle nás do té komunity nepatří. To jen, když už měříme metrem a nastavujeme nějaká pravidla, tak bych byl rád, kdyby se Honza Stach i celý tým Jakuba Dohnala také podívali do zrcadla.“
        

Rozhodčí a trenér Jakub Müller se tak už na žádnou OKTAGON akci nepodívá, což by se nabízelo ve chvíli, kdy by znovu zápasil Jakub Dohnal a nebo například Monika Chochílová, které rovněž pomáhal s přípravou.

Třecí plochy mezi Novotným a Müllerem jsou pověstné a dlouhodobé, takže je vlastně s podivem, že se Jakub na OKTAGON akcích vůbec někdy objevil. Obě osobnosti si totiž v minulosti vyměnily celou řadu více či méně ostrých vzkazů a s trochou nadsázky by se jejich nepřátelství dalo srovnat s nevraživostí, která panovala mezi Novotným a Karešem. Ta nakonec dopadla „dobře“ a dokonce došlo na společný rozhovor, což v tomto případě asi v blízké budoucnosti nehrozí.
       

Jan Stach a jeho zmíněné vyjádření

„V sobotu na turnaji OKTAGON 47 přímo v prostorách Vašek Mikulášek haly fyzicky napadl člena našeho trenérského týmu. Nešlo o potyčku, ale napadení nic netušícího trenéra profesionálním zápasníkem. Kuba Müller byl sražen úderem k zemi dřív, než měl šanci zvednout ruce k obraně nebo si uvědomit, že je ve fyzickém boji. Tento naprosto nechutný a neomluvitelný incident vrhá velmi špatné světlo na celou naši komunitu.

OKTAGONu si vybudoval na česko-slovenské scéně neochvějnou pozici jedničky a MMA začalo být chápáno jako profesionální sport. Turnaj OKTAGONu je sportovní událost, na kterou chodí rodiny obdivovat výkony profesionálních sportovců a ne místo nezřízeného násilí. Po zápase nehledě na výsledek a možnou frustraci projevujeme respekt soupeřům i trenérům a určujeme tak hodnoty, které vyznáváme a chceme nadále podporovat v našich sportovcích a mládeži.
   

Nedávám žádnou vinu organizaci OKTAGON, která měla minimální šanci předejít takovému incidentu. Neumím si ale představit, že po podobném incidentu by nějaký zápasník mohl pomýšlet na další spolupráci nejen s OKTAGONem, ale ani jakoukoliv jinou legitimní organizací na naší scéně.

Obdobný incident proběhl teď na lize boxu a jsem zastáncem absolutního odstřihnutí podobných jedinců od naší komunity. Kdo se takhle chová, nemá podle mých měřítek místo na žádných legitimních turnajích, v gymech ani u jakýchkoliv partnerů. Jak se k tomu ale kdo postaví a nastaví tak precedens pro podobné chování, je už individuální volba každého,“ líčil Jan Stach pro iSport.cz ještě v době, kdy nebylo jasné, že bude Mikulášek z OKTAGON propuštěn. 
      

Mikulášek do Clashe?

„S Vaškem jsem byl v kontaktu už nějakou tu dobu zpátky, teď jsem s ním ale dlouho nemluvil. Nemůžu proto říct, jestli bychom o něj zájem měli či ne. Neznám jeho názor, co plánuje ani jaké má představy o naší případné spolupráci. Je možné, že s ním o tom mluvit budu, v tuhle chvíli se tím ovšem nezabývám,“ prozradil Le Sy pro Kaocko.cz.

Mikulášek by se samozřejmě do Clash svým chováním skvěle hodil, protože by se postaral o nejedno drama, „Jestli by byl pro nás Vašek dál zajímavý? Odpovím, že asi ano, že by pro nás zajímavý byl. Něco už dokázal, má nějaké jméno a lidi ho velmi dobře znají. Samozřejmě vnímám, že kromě dlouhé řady fanoušků je tu i spousta těch, co ho tolik nemusí, ale to už k tomu patří.“
     

Facka, která ho stála místo v OKTAGONu, by samozřejmě nebyla překážkou, protože v Clash je laťka posunutá úplně někam jinam, „Že dal facku Müllerovi a ten z toho spadl na zadek? Hezký, no… Určitě se to ale ani neblíží tomu, co jsme viděli u jiných.“

Uvidíme tedy, jak se to s Mikuláškem dále vyvine. Dá se totiž předpokládat, že o slovo se přihlásí i další bizarní organizace RedFace, která aktuálně pracuje na své druhé akci, na které by se měl představit i Íránský Hulk a další více či méně kontroverzní tváře.

Kam Mikulášek podle vás zamíří?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *