Mikulášek myslí, že to Müller zahrál? Procházkův trenér mluví o neomluvitelném incidentu

Mikulášek

Vašek Mikulášek na turnaji OKTAGON 47 ani nezápasil, ale i přesto se mu stala akce osudnou. V zákulisí totiž došlo ke konfliktu s rozhodčím a trenérem Jakubem Müllerem, který už byl asi pro vedení organizace poslední kapkou. OKTAGON totiž oznámil, že byl Mikulášek suspendován a propuštěn. Baba jaga má však za to, že rival situaci přihrál a tím jí zhoršil.


 

„Rozleželo se mi to v hlavě,“ přiznal Vémola a přeci jen změnil názor

„Zahrál to skvěle, dostal pohlavek a naschvál si sedl,“ řekl pro TN.cz Václav Mikulášek. „Pan Müller řekl, že by se mnou zápasil, kdyby mohl. Je to skvělý trenér a rozhodčí, to se mu vzít nedá, navážet se ale do mé rodiny, do mé krve, to se nedělá. Ať se radši zaměřuje na mě než na lidi, o kterých nic neví.

Z článků, které jsou na internetu, to vypadá, jako bych ho tam pomalu znásilnil. Byl to pohlavek. Kdybych ho opravdu praštil, vypadalo by to jinak. Mrzí mě to, protože mi to více méně zničilo kariéru. Nechci to zlehčovat a jsem dospělý člověk. Musím se umět ovládat, ale nemyslím si, že se stalo něco tak strašného. Mrzí mě, že se nikdo nezeptal na mojí verzi, napsala se jen jedna.“

Podle verze Mikuláška totiž prý konflikt nebyl tak jednostranný, jak se prezentuje. S tím však nesouhlasí trenér Jakuba Dohnala a nyní i Jiřího Procházky Jan Stach.
  

„V sobotu na turnaji OKTAGON 47 přímo v prostorách Vašek Mikulášek haly fyzicky napadl člena našeho trenérského týmu. Nešlo o potyčku, ale napadení nic netušícího trenéra profesionálním zápasníkem. Kuba Müller byl sražen úderem k zemi dřív, než měl šanci zvednout ruce k obraně nebo si uvědomit, že je ve fyzickém boji. Tento naprosto nechutný a neomluvitelný incident vrhá velmi špatné světlo na celou naši komunitu.

OKTAGONu si vybudoval na česko-slovenské scéně neochvějnou pozici jedničky a MMA začalo být chápáno jako profesionální sport. Turnaj OKTAGONu je sportovní událost, na kterou chodí rodiny obdivovat výkony profesionálních sportovců a ne místo nezřízeného násilí. Po zápase nehledě na výsledek a možnou frustraci projevujeme respekt soupeřům i trenérům a určujeme tak hodnoty, které vyznáváme a chceme nadále podporovat v našich sportovcích a mládeži.
   

Nedávám žádnou vinu organizaci OKTAGON, která měla minimální šanci předejít takovému incidentu. Neumím si ale představit, že po podobném incidentu by nějaký zápasník mohl pomýšlet na další spolupráci nejen s OKTAGONem, ale ani jakoukoliv jinou legitimní organizací na naší scéně.

Obdobný incident proběhl teď na lize boxu a jsem zastáncem absolutního odstřihnutí podobných jedinců od naší komunity. Kdo se takhle chová, nemá podle mých měřítek místo na žádných legitimních turnajích, v gymech ani u jakýchkoliv partnerů. Jak se k tomu ale kdo postaví a nastaví tak precedens pro podobné chování, je už individuální volba každého,“ líčil Jan Stach pro iSport.cz ještě v době, kdy nebylo jasné, že bude Mikulášek z OKTAGON propuštěn.

Kam Mikulášek podle vás zamíří?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *