Mikulášek dává nahlédnout do zákulisí! Bolestná ztráta, krádež, soud a balík peněz pryč

Mikulášek

Už před turnajem OKTAGON 45 Speciál bylo jasné, že Vašek Mikulášek neprožívá úplně to nejlepší období. Přiznal totiž, že se musel odstěhovat z Prahy zpět do Ostravy, což samozřejmě ovlivnilo jeho přípravu. Jeho mentální nastavení se pak jasně odrazilo i v souboji s Magnorem, kde Baba Jaga velice rychle prohrála.

Jarda Kotlár Security posílá jasný vzkaz! Mikulášek ho však hned zpražil

„Okradli mě dva sponzoři v průběhu sedmi dnů, kdy jsem přišel o skoro nějakých sto tisíc. To je u mě devastační, s jedním se dokonce soudím, neměl jsem na výběr,“ přiznal Mikulášek pro iSport.cz.

Je tedy jasné, že Mikulášek do souboje nenastupoval s úplně čistou hlavou, což se na boji projevilo. Vašek totiž do soupeře zbrkle vletěl, což se mu stalo osudným, „Trefil mě tou první, to mi neudělalo absolutně nic. Říkám: ´Tak ty mi neublížíš, chlapče´. Pak jsem nějak přepadl, dostal jsem jeho zadní po čelisti a úplně se mi zakroutily nohy. A když mi vlezl do zad, chvilku to trvá, než se tělo dostane do bodu, kdy je v pohodě. Já už jsem neměl sílu, umřely mi ruce a vůbec všechno. Nemohl jsem dělat absolutně nic, fakt jsem nevěděl, jak z toho ven. Nebudu se vymlouvat, nemám na víc a prohrál jsem fér. Soupeř dobře udělal, co měl.“

Během mžiku pak bylo hotovo, „Chtěl jsem být rychle venku. Nerozmýšlel jsem se, udělal jsem strašné chyby na začátku, já to vím. Údery jsem házel úplně zbytečně, mohl jsem dávno trefit. Po bitvě je každý generál a já nechci být ten typ, co bude brečet, že mohl to nebo tamto. Bohužel, prohrál jsem zaslouženě a nemám k tomu co říct.“
   

Nikdo se však nemlže divit tomu, že se Mikulášek plně nesoustředil a nakonec zvolil MMA pauzu. Potkala ho totiž hodně bolestná ztráta, která už zlomila nejednoho silného člověka, „My jsme s přítelkyní přišli o miminko, to byla první rána. Odstěhovat se z Prahy, druhá rána. Byly nějaké další problémy, už jsem si připadal jako totální kripl. Nedařilo se a nebylo to příjemné. Ani výhra nad Viszlayem mě nějak netěšila, neužíval jsem si ji. To je ale lidské, bohužel. Život nejsou jenom radosti, není to jedna diskotéka. Život je občas i smutné místo a beru to tak, že všude, kde je tma a kde si myslíte, že už není cesta, vždycky najdete kousek světla. Ve vlastní rodině, v přátelích, u přítelkyně, vždycky najdete něco, co vás nutí jít dál.“

Doufejme tedy, že nyní Vašek najde cestu, která mu dá do života radost, kterou mu už MMA a obecně bojové sporty nebyly schopné dát.
  

Mikulášek a jeho po-zápasové vysvětlení konce kariéry

„Už totiž necítím, že bych si tole všechno užíval. Necítím to, co jsem cítil, když jsem s tímto sportem začínal. Už to tam není. Není to už pro mě ta sranda, jako tomu bylo dříve. Vždycky jsem se totiž bavil a bylo jedno, zda vyhrávám a nebo prohrávám. Vždy to byla zábava a vždy jsem si to dokázal užít. Miloval jsem, že si mohu ubližovat a že mohu ubližovat ostatním. Takhle to v našem sportu je. Ničíme se navzájem. Tak to prostě je. Pokud si to však už člověk neužívá, tak proč to dělat? Proč pokračovat? Dnes jsem to cítil tak, že už nechci pokračovat. Je mi sice jen 35, ale cítím se starý. Jsem unavený. Jsem také hodně zklamaný kvůli ukončení. Teď to prostě vidím tak, že už nechci pokračovat,“ vysvětloval Vašek Mikulášek, že se mu z tréninku a MMA zápasů už něco vytratilo a že si celý proces zkrátka neužívá tak, jak tomu bylo v minulosti.
 

„Aktuálně ve své budoucnosti vidím postel a své psy, to je všechno. Zatím nechci být otec. Zatím nad takovými věcmi nepřemýšlím. Aktuálně mám v hlavě psy, postel a jídlo,“ reagoval poté Vašek na dotaz, zda bychom ho mohli vidět alespoň v rámci postojových disciplín a zda nemá v plánu založit rodinu.

Zdá se tedy, že scéna, minimálně na nějakou dobu, přijde o výrazné jméno, které sice rozdělovalo fanouškovskou komunitu, ale objektivně dokázalo přitáhnout pozornost a vyvolat emoce. Víme však, jak to ve světě MMA s konci kariér je, tak uvidíme, zda Baba Jaga přeci jen časem neobjeví hlad a chuť se vrátit do boje.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *