Michal Martínek hodnotí soupeře a srovnává KSW a OKTAGON MMA

Michal Martínek KSW Stawowy

Bývalý šampion těžké váhy organizace OKTAGON MMA Michal Martínek nedávno ukončil působení v ruské organizaci ACA a následně se dlouho rozhodoval, kde bude nadále působit. Zájem samozřejmě měla celá řada organizací, v čele s domácím OKTAGON MMA a RFA, ale Martínek nakonec zvolil polské KSW, ve kterém ho už zítra čeká premiérový zápas. Jak Kratos hodnotí soupeře a organizace KSW a OKTAGON MMA?

Jiří Procházka reaguje na ostrou kritiku od Anthonyho Smitha

“Můj názor je takový, že je to mladý šikovný fighter, který je hodně nebezpečný. Nemá za sebou tolik soupeřů ze světové stovky, což může být moje výhoda. Já mám za sebou zápasy z velkých turnajů i asociací, navíc jsem si vyzkoušel i hlavní či titulové zápasy. Měl jsem možnost si ho nastudovat a podle toho jsme si na něj připravili zápasový plán. Ten je na takové úrovni potřeba v každém zápase. Mám taktiku, kterou si hodlám prosadit,” zhodnotil Martínek pro Sport.cz svého soupeře, kterým bude Stawowy. Ten sice na první pohled nevypadá jako ranař, ale zrovna v tomto případě skvěle platí pravidlo, že není radno knihu soudit podle obalu. Stawowy, který má přezdívku Tank, má totiž na svém kontě 11 zápasů, ze kterých si odnesl 9 výher a jen 2 prohry. Celkem 8 zápasů pak dokázal ukončit před limitem via KO/TKO, takže je jasné, jaký styl boje vyznává.
 

Martínek, který byl historicky prvním OKTAGON šampionem, během své kariéry prošel celou řadu organizací, takže může jednotlivé stáje porovnat, “Tak čistě z hlediska logiky má KSW za sebou 70 eventů, tudíž jsou na bojové scéně déle. Dělají velké galavečery pro 60 tisíc lidí, ty menší naopak pro 15 tisíc. Mají velký dosah a konkurenci v každé váhovce, v každé je zhruba 10 borců světové úrovně. Na druhou stranu OKTAGON vzrůstá enormním stylem a už jen ten fakt, kolik zápasníků z OKTAGONu se dostalo do UFC, tak to svědčí o dobré cestě. Co jsem procestoval svět, tak top sparingové to vnímají tak, že na východě je pro ně nejlepší ACA, v Evropě KSW a v Asii RIZIN. Sám nevím, podle kterých aspektů se to takhle posuzuje.”

Doufejme tedy, že se Michal v Polsku uvede úspěšným soubojem a ideálně samozřejmě i nějakou pěknou výhrou, na  které by se pak dalo dále stavět.

Zdroj: Sport.cz
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *