Michal Kotalík si po fiasku s váhou a zrušení zápasu domluvil další duel?

Kotalík

Turnaj OKTAGON 42 v Bratislavě měl bohužel jednu kaňku v podobě Michala Kotalíka, který se hodně trápil s váhou a nakonec byl nucen odstoupit, v návaznosti na což jsme dostali UDG souboj Bartl vs Magnor. Michal měl přitom včera nastoupit do dalšího zápasu, znovu ve střední váhy, v souvislosti s čímž Ondřej Novotný posílal svému promotérskému kolegovi radu, což nakonec dopadlo tak, že se souboj zrušil. Celá situace však má další vývoj.

Ty blázne! OKTAGON oznamuje bombu a fanoušci jistě skáčou nadšením

Hlavním zápasem dalšího turnaje organizace East Pro Fight měl být původně duel Kotalík vs Viszlay, který se však právě v návaznosti na události turnaje OKTAGON 42 zrušil. Viszlay dostal náhradního soupeře Čambala, ale na souboj nakonec bohužel nedošlo. Viszlay měl totiž stejné problémy jako Kotalík a bohužel nesplnil váhový limit, takže se souboj úplně zrušil.

„To jsme se opravdu mohli domluvit na 91-93. Jsi kus chlapa a tohle ničení zdraví skrze váhu je nesmysl. Já už to vím a nikdy, pokud ještě bude zápas, nepůjdu nic jiného než polo-těžkou. Mohli jsme si to ušetřit. Zkus to promyslet,“ reagoval Kotalík.

„Před měsícem jsem shazoval na OKTAGON a v únoru na KSW. Asi jsem to přepálil a tělo už nepustilo,“ odpovídal Viszlay, který se limit snažil splnit, ale bohužel se nezadařilo.

„Znám to dobře. Já taky seděl v sauně, opuchlý jazyk, bez síly a prostě jsem byl suchej. To tě v hlavě zlomí. Ledviny zamávají bílou vlajkou a prostě už nepustí ani kapku. To se musí zažít, bohužel to pak vypadá, že jsme idioti. A pokud si hubnul tolikrát, tak je jasný že ledviny to už prostě nezvládnou. Ale v polo-těžké s tebou rád změřím síly a úder pokud bys měl zájem. Každopádně si odpočiň a dej se do kupy,“ pokračoval Kotalík, který o souboj stále stojí.

„Díky, kamaráde, určitě se vidíme,“ uzavřel Viszlay, který má o souboj evidentně také zájem, takže je šance, že se ho v blízké budoucnosti dočkáme. Jen je otázkou kde, protože v OKTAGONu už asi Kotalík další šanci nedostane.

Michal Kotalík a jeho vyjádření k turnaji OKTAGON 42 a následnému chování

„Ahoj bando. První vyjádření k selhání a debaklu v Bratislavě kdy jsem nenavážil a přišel tak o zápas s Ole Magnorem.

Na úvod. Původně jsem měl natočené cca 10 minutové video, kde se k tomu vyjadřuju, ale asi jsem něco prospal a Instagram mi to nějak nebere a já si připadám jak idiot. Pravda je, že s tímhle moc zkušenost nemám. Takže se omlouvám za menší zmatky, které tady někdo z vás mohl pozorovat. Bojuju s tím už tři hodiny, až jsem se radši rozhodl pro klasický psaný příspěvek.

Chci se všem omluvit. Všem fandům MMA za ostudu, kterou jsem způsobil a to ne jen sobě. Moc mě celá situace mrzí a stydím se za ní.

Chci se omluvit vedení OKTAGONu a zejména pak Palu Nerudovi a Ondřeji Novotnému. K Ondrovi ještě chci říct, aby se nezlobil a nevykládal si špatně moji nekomunikaci, o které mluvil. Šlo o to, že jsem nejdřív dva dny ležel v horečkách a bojoval s bodavými bolestmi ledvin, které dostaly opět zabrat. A později jsem si musel sám některé věci srovnat a u jiných, aby si to samo sedlo a já se tak předčasně nevyjadřoval k něčemu, o čem jsem si nebyl třeba úplně jistý.

Každopádně omluvit jsem se určitě mohl a měl jsem několikrát napsanou SMS, ale nakonec jsem zvolil omluvu prostřednictvím videa, které se bohužel nedaří postnout. Ono, co by v té SMS nakonec mělo stát? To, že je mi hrozně a že mě to mrzí, Ondra i Palo určitě ví. Známe se řadu let a věřím, že to celé pochopí. Proto všechny prosím, aby jste se na mě nezlobili, že jsem si dal na čas. Omlouvám se celému svému týmu. Je hodně těžké přijít do nejlepšího gymu na naší scéně a koukat se po takovém fiasku do očí české elitě, jako je Martínek, Karlos, Peňáz, Škvor a další naší bojovníci. Omlouvám se tím i Reinders MMA za špatnou reprezentaci a ostudu, kterou jsem způsobil, mrzí mě to…

Omlouvám se o Andrému, který vím jak s námi vše prožívá a čemu jsem ho vystavil a že jsem takhle blbě selhal. Omlouvám se trenére.

Omlouvám se taky Martinu Svobodovi a Martinu Kozákovi, svým kamarádům, kteří pro mě udělali v přípravě moc a jsou úžasný a já je zklamal. Omlouvám se kluci… Sere mě to.

Omlouvám se taky sponzorům a kamarádům co mě na týhle cestě podpořili a já je defakto podrazil. K těmto lidem se ještě vrátím,“ reagoval Michal Kotalík na svém IG profilu.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *