Michal Kotalík se pozastavuje nad situací kolem Mikuláška a ostré kritiky

Kotalík Mikulášek

Hlavní zápas turnaje FABRIQ 3, kterým byl duel Mikulášek vs Koky, samozřejmě rozdmýchal diskuze, protože přinesl kontroverzní konec, kdy Vašek běžící souboj odklepal a v podstatě tak daroval výhru soupeři, kolem čehož se zvedla silná vlna kritiky, na kterou reagoval i Michal Kotalík, který má s ostrými reakcemi vlastní zkušenosti.

To snad ne! Robert Bryczek nakonec v UFC bojovat nebude?

„Je to nahodilé video na popud zápasu na FABRIQ Vaška Mikuláška. Tohle není reakční video na zápas. Nehodlám se vyjadřovat k zápasu ani k Vaškovi. Hodlám se vyjadřovat a sdělit svůj názor slušně na téma toho, co jste schopní napsat. Co jste schopní napsat někomu, komu se něco povede.

Chci říct, že z takových reakcí a z toho všeho je mi smutno, kam jsme se jako společnost dostali nebo dostáváme. Tím se nezastávám Vaška. O něho vlastně vůbec nejde, je to jen aktuální téma, které na mě vyskakuje ze sportovních stránek. Komentáře prostě vidím. Vyjadřuju se k tomu, protože se s tím dokážu ztotožnit.
     

Sám jsem udělal chybu, že jsem si komentáře četl. Dostaly mě do úzkostí a tak dále. Je to však moje chyba, že jsem se nechal někým, jako jste vy, ovlivnit. Velká chyba. Chtěl jsem vám říct, že je to hnus a divím se, kam až jste schopní zajít v rámci toho, abyste se sami na chvíli cítili lépe tím, že někoho ponížíte a shodíte. Je na pováženou, kolik jste schopní vyprodukovat nenávisti a jakou radost máte z toho, když se někomu něco nepovede.

Samotným by se vám to nelíbilo. Všichni jste udělali spoustu chyb a hodněkrát se vám něco nezadařilo a to poslední, co chcete, je, aby úplně cizí lidi, kolikrát ani ne pod svým jménem, ale přezdívkou, psali, jaká jste mrdka a jak si zasloužíte to nejhorší a abyste radši umřeli.
     

Já vím dobře, co říkám, protože mně po tom nenavážení přišly desítky a stovky zpráv, ve kterých se zmiňovalo, že dlužím peníze a abych umřel. Já se jen divím, kde na to berete žaludek. Chci říct, že mě to mrzí i z hlediska lidskosti. Já jsem se na toto téma moc nechtěl vyjadřovat, ale nelíbí se mi, kam až se to dostalo. Čekáte, až se někomu něco nepovede, abyste ho mohli shodit. Je to hnus…

Chtěl jsem vám říct, že to, kam se teď společnost v tomto ohledu odebírá, je strašně špatně. Budete psát, že Vašek odklepal a tak dále, ale reálně tím nikomu z vás neublížil. Ublížil maximálně sobě a ponese si následky. Je to jeho chyba ať si zpytuje svědomí. Nemáte však právo mu přát smrt.
     

Není to video, kde se zastávám Vaška, jen jeho příklad používám, protože je nejaktuálnější. Mluvím i o sobě. My jsme se do té klece nedostali tím, že jsme zaťukali a řekli jsme, jsme tady a vzali nás. Museli jsme se propracovat. Začalo to sny, které máte i vy…. Je to od vás odpornost a neuvědomujete si, jakou váhu mohou mít vaše debilní komentáře. Myslím si, že si tohle nikdo nezaslouží,“ pozastavil se Michal Kotalík na aktuální situací a kritikou, která se proti Mikuláškovi zvedla.
      

Mikulášek  jeho vysvětlení, proč vzdal

„Přestalo mě to bavit,“ krčil Mikulášek na po-turnajové tiskové konferenci rameny. „Po nachozených 158 kilometrech v kleci a nahánění někoho, kdo slibuje, že se se mnou bude přestřelovat a všechno možné a že mě sežere jako kus masa a 15 minutách extra pauzy, které tam byly a nebyly potřeba, jen proto, aby se někdo vydýchal. Nic ve zlém samozřejmě, nemám vůči tomu nic, ale prostě mě to přestalo bavit.

Není to věc, kterou jsem od někoho čekal. Víceméně jsem si odklepal vyhraný zápas. To je asi ta horší část toho všeho. Dokonce už jsem si přečetl, že jsem ten zápas prodal, jenže tolik peněz bych na tom v životě nevydělal. Neměl jsem důvod proč, protože jsem mu tu hlavu chtěl opravdu urvat a snažil jsem se o to. Jen to prostě nevycházelo a netrefoval jsem tak, jak jsem chtěl.
      

Tlačil jsem zbytečně moc a nebavilo mě čekat… Trefil jsem čisté koleno a Koky se chytil za břicho, načež rozhodčí řekl stop. Chtěl jsem pokračovat, ale musel bych čekat. Nebavilo mě to, protože jsem ho na to břicho trefil třikrát a třikrát se za něj chytl, protože ho to fakt bolelo. Přestalo mě to bavit.“

Mikulášek si totiž špatně vysvětlil situaci. Jak se můžete podívat níže na videu, tak rozhodčí Voborník se rozhodl dvojici na pletivu rozdělit, načež ještě padlo koleno, které Koky evidentně cítil. Mikulášek však měl za to, že se znovu stopuje zápas kvůli úderu do slabin, přitom by se hned pokračovalo. To však už Baba Jaga nedovolila, protože odklepala a byl konec. Je otázkou, jak na tom byly bodové lístky, ale je jasné, že Mikulášek první kolo vyhrál a ve třetím mu byl stržen bod, takže duel nakonec mohl dopadnout všelijak, což už se nedozvíme.
     


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *