Michal Kotalík prolomil mlčení a vyjádřil se ke svému poslednímu debaklu

Kotalík

Turnaj OKTAGON 42 v Bratislavě byl na poslední chvíli předmětem hned několika změn, které se hodně točily kolem Michala Kotalíka. Ten totiž v pátek jako jediný nesplnil smluvený váhový limit a to bohužel o hodně. I když dostal další 2 hodiny na shazování, tak to nakonec dopadlo tak, že navážil 88,75 Kg, ale limit byl 84,4 Kg. Magnor se soubojem i tak souhlasil, ale stanovil si logickou podmínku, že Kotalík bude mít v 17:00 před zápasem maximálně 93 Kg, ale ani to nevyšlo v souvislosti s čímž promotér Novotný jasně rozhodl, co už Michalovi nedovolí. Jak s odstupem reagoval sám Kotalík?

Merab okradl O´Malleyho a Conor vydělal! Jaké byly reakce po UFC 288?

Hned od začátku bylo jasné, že pro Kotalíka bude neuvěřitelně těžké soupeřovu podmínku splnit. Ve chvíli, kdy se bojovník po shazování napije a nají, totiž tělo doslova „nabobtná“ a nasaje všechny přijaté tekutiny a živiny jako houba, takže jde váha hodně rychle nahoru. To se stalo i Michalovi, který by prý měl extrémní problémy smluvený limit splnit, takže se souboj nakonec zrušil a s ohledem na zdravotní problémy Topuze se nakonec domluvil UDG souboj Bartl vs Magnor, který vyhrál Bartl na body.

Co dál s Michalem Kotalíkem, který je problémy s váhou známý už z reality show OKTAGON Výzva? „Nevím. Michal se ani neomluvil, vlastně se k tomu vůbec nevyjádřil. Prostě někam zalezl, což však zároveň i chápu. Je to o diskuzi s jeho trenérem. Zvlášť když se to nestalo poprvé. Mám-li být upřímný, jestli si něco v tuhle chvíli nedokážu představit, tak debatu o tom, že by u nás Michal dál zápasil ve střední váze. O ní už se s ním bavit fakt nebudeme,“ zmínil Ondřej Novotný pro Kaočko.cz, že už Michala do střední váhy nepustí.

Jak reagoval sám Michal?

„Ahoj bando. První vyjádření k selhání a debaklu v Bratislavě kdy jsem nenavážil a přišel tak o zápas s Ole Magnorem.

Na úvod. Původně jsem měl natočené cca 10 minutové video, kde se k tomu vyjadřuju, ale asi jsem něco prospal a Instagram mi to nějak nebere a já si připadám jak idiot. Pravda je, že s tímhle moc zkušenost nemám. Takže se omlouvám za menší zmatky, které tady někdo z vás mohl pozorovat. Bojuju s tím už tři hodiny, až jsem se radši rozhodl pro klasický psaný příspěvek.

Chci se všem omluvit. Všem fandům MMA za ostudu, kterou jsem způsobil a to ne jen sobě. Moc mě celá situace mrzí a stydím se za ní.

 

Chci se omluvit vedení OKTAGONu a zejména pak Palu Nerudovi a Ondřeji Novotnému. K Ondrovi ještě chci říct, aby se nezlobil a nevykládal si špatně moji nekomunikaci, o které mluvil. Šlo o to, že jsem nejdřív dva dny ležel v horečkách a bojoval s bodavými bolestmi ledvin, které dostaly opět zabrat. A později jsem si musel sám některé věci srovnat a u jiných, aby si to samo sedlo a já se tak předčasně nevyjadřoval k něčemu, o čem jsem si nebyl třeba úplně jistý.

Každopádně omluvit jsem se určitě mohl a měl jsem několikrát napsanou SMS, ale nakonec jsem zvolil omluvu prostřednictvím videa, které se bohužel nedaří postnout. Ono, co by v té SMS nakonec mělo stát? To, že je mi hrozně a že mě to mrzí, Ondra i Palo určitě ví. Známe se řadu let a věřím, že to celé pochopí. Proto všechny prosím, aby jste se na mě nezlobili, že jsem si dal na čas. Omlouvám se celému svému týmu. Je hodně těžké přijít do nejlepšího gymu na naší scéně a koukat se po takovém fiasku do očí české elitě, jako je Martínek, Karlos, Peňáz, Škvor a další naší bojovníci. Omlouvám se tím i Reinders MMA za špatnou reprezentaci a ostudu, kterou jsem způsobil, mrzí mě to…

 

Omlouvám se o Andrému, který vím jak s námi vše prožívá a čemu jsem ho vystavil a že jsem takhle blbě selhal. Omlouvám se trenére.

Omlouvám se taky Martinu Svobodovi a Martinu Kozákovi, svým kamarádům, kteří pro mě udělali v přípravě moc a jsou úžasný a já je zklamal. Omlouvám se kluci… Sere mě to.

Omlouvám se taky sponzorům a kamarádům co mě na týhle cestě podpořili a já je defakto podrazil. K těmto lidem se ještě vrátím,“ reagoval Michal Kotalík na svém IG profilu.

Michal má přitom před sebou další zápas, protože by na konci měsíce měl v hlavním taháku turnaje East Pro Fight bojovat s Viszlayem. Duel je však znovu vypsaný ve střední váze, tak uvidíme, zda na něj nakonec dojde, protože by tak pro Kotalíka šlo o zajímavý reparát, kterým by mohl dokázat, že je schopen limit střední váhy splnit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *