Matěj Peňáz se s OKTAGONem rozloučí nečekaným zápasem?

Matěj Peňáz
 

Matěj Peňáz před pár dny oznámil, že bude na konci srpna v rámci projektu Dana White´s Contender Series bojovat před zraky UFC prezidenta a jeho matchmakerů o UFC smlouvu. To v ideálním případě znamená, že končí v OKTAGONu a na dlouho očekávaný souboj s Čepem nedojde, protože Matěj zamíří do ligy mistrů. Pro organizaci je to samozřejmě velká ztráta, o čemž hodně otevřeně promluvil promotér Ondřej Novotný, který však rovněž naznačil, že Matěje ještě v OKTAGONu uvidíme. Jaké možnosti se nabízí? V podstatě jen jedna.
Viktor Pešta bohužel v PFL hodně tvrdě narazil

“…pokud jde o Matěje, tak ho ještě v OKTAGONu uvidíte. Můžete se těšit na velkou novinu,” naznačil Ondřej Novotný v rámci svého vyjádření, jehož celou verzi najdete níže.

O čem je pravděpodobně řeč? Nejspíš o turnaji OKTAGON UDG, kde se většina zápasu odehraje podle boxerských pravidel. Zápasem v rámci MMA by totiž Matěj riskoval to, že o zápas v Contenderu přijde a navíc je pravděpodobné, že by mu to podepsaná smlouva ani nedovolila.

UDG turnaj však dává smysl, protože by se tak Matěj mohl vrátit k postoji, na který se s ohledem na soupeře v Contenderu určitě následující měsíce zaměří. S kým by se mohl v O2 Aréně utkat? OKTAGON skrze souboje Magard vs Sivák, Kotalík vs Mikulášek a tak dále ukázal, že dokáže vytvořit hodně nečekané a atraktivní dvojice, takže se necháme překvapit, zda se spekulace o startu potvrdí a kdo bude případně soupeř.
 

Ondřej Novotný otevřeně reaguje na Matějovu UFC šanci

“Já osobně samozřejmě nejsem rád. Nedávno jsem se o tom bavil s jedním manažerem, že to je v hajzlu, že s tím musíme něco udělat v rámci MMA, protože ty investuješ velké peníze do borce, proma a tak dále a pak vlastně kdykoliv přijde strýček Dana a jsi nahraný. V rámci hokeje to je taky, že ti tady vykousnou kohokoliv a taky vím, jak je s tím hokej dlouhodobě nespokojený a že se tam řeší nějaké výchovné a podobně. V tomto směru je to vlastně absolutně debilní, ale má to několik rovin.

Já to Matějovi bezpochyby přeju, ať si jde za svým. Myslím si, že je schopný porazit v podstatě kohokoliv, koho proti němu v Contenderu postaví. Myslím si, že už je připraven i na těžší soupeře tady. Trochu mě mrzí, že když jsem to tady říkal a snažil jsem se o ještě atraktivnější/těžší soupeře, ne že by neměl dobré soupeře, tak ho trenéři brzdili a nesouhlasili a teď najednou jdeme do Contenderu a z Contenderu do UFC.

Řekl bych, že v Contenderu budou borci, které Matěj porazit umí, ale jestli si myslím, že je Matěj připravený na to, aby udělal tu díru, na kterou by byl připravený za rok, za třeba další tři zápasy, kde by se mohl otestovat proti těžkým soupeřům, třeba jako je Patrik Kincl nebo Lohoré? To si myslím, že na to ještě čas byl, že by mu nic neuteklo a že v tomto směru já i jako fanoušek a kamarád si myslím, že je čas, že to UFC mohlo počkat, že není kam spěchat.
 

Speciálně v jeho letech. Měřil bych to očima virtuálního zápasu Peňáz vs Mach. Kdybyste tuto dvojici dali dohromady, což se klidně může stát, bylo by to od UFC poměrně chytré, tak byli byste si jistí, že Peňáz Macha porazí? Když se podíváme na Macha, jak si stojí ve střední váze, tak dostáváme odpověď, zda jsme si jistí, že je to dobře, že jde Matěj zkusit tuto cestu. Vždy to budou dva a možná i více pohledů. Já mu to samozřejmě maximálně přeju, aby uspěl, ale speciálně v jeho případě nebylo kam spěchat, ale pokud jde o Matěje, tak ho ještě v OKTAGONu uvidíte. Můžete se těšit na velkou novinu,” reagoval Ondřej Novotný v rámci svého posledního vysílání MMA Letem Světem.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *