Matěj Peňáz s odstupem reaguje na Contender a naznačuje cestu do UFC

Matěj Peňáz

Výhru Matěje Peňáze v Contender Series brala většina fanoušků v podstatě za samozřejmost, ale bohužel se znovu ukázalo, jak nevyzpytatelné MMA vlastně je. Matěj totiž narazil hned na začátku prvního kola a připsal si tak první prohru MMA kariéry. Na nějakou dobu se tedy stáhl, aby zápas náležitě vstřebal a připravil se na nové výzvy, které už jsou na obzoru.

VIDEO: Máme ho! Podívejte se, jak ladně Vémola skočil Kinclovi do klece

“Ještě to zpracovávám, ale také to k tomu patří. Je to sport, může to být tak i tak. Vůbec mi to nevyšlo, vůbec nic jsem nemohl předvést. Život jde ale dál, koukám se dopředu, chci další zápas a dál makat… Dal jsem si chvíli klid. Naši bydlí na Vysočině, byl jsem u nich, trochu jsem se vyhýbal sociálním stykům. Potřeboval jsem klid, ale už jsem v pohodě,” vysvětlil Matěj Peňáz pro Sport.cz.

Turnaj OKTAGON 35 v Brně si však nenechal ujít. Navíc byl oznámen jeho další zápas, na který dojde na začátku prosince na ostravském turnaji OKTAGON 37, “Domlouvali jsme se na 3. prosinec, což si myslím, že je ideální. Září mám volnější, mám nějaké zranění z přípravy, co jsou vždycky a musím to přeléčit. Soupeře vůbec nevím, čekáme a uvidíme.”

V Contenderu to sice nevyšlo, ale UFC samozřejmě stále zůstává jasným snem, “Furt probíhá nějaká komunikace s manažery, za což jsem rád. Doufám, že zůstanu v jejich hledáčku i nadále. Musím pokračovat, jak jsem zápasil a předvádět výkony, které jsem dělal. A třeba to bude stačit.”
   

Aktuálně je však prioritou OKTAGON cesta, ke které se vyjádřil i promotér Novotný

“Zatím jsme se o tom nebavili vůbec. To řeknu narovinu. Já čekám, že zatímco o Matěji Peňázovi jsme se bavili pár hodin poté, co mu to nevyšlo, tak s Terezou Bledou mě André Reinders neoslovil, takže čekám na něj, protože nevím, jak to mají. Očekávám, že on bude ten, kdo udělá první krok,” reagoval promotér Novotný na tiskové konferenci na dotaz, jak to nyní vypadá s Bledou a Peňázem. Matěj už má naplánovaný zápas na Ostravu a Tereza se evidentně bude řešit.

Tam totiž bude složitější, že vyskočila do první světové třicítky, takže se jí bude sakra těžko hledat soupeřka, “Bude to s ní hodně těžké, protože vyhrála úplně dominantně a těch holek v té váze není tolik. Vždy jsme si nějak poradili.”
  

Poté, co oba čeští zástupci v Contenderu s kontrakty neuspěli, se zmiňovalo, že to není konec světa, protože jsou oba stále velice blízko UFC. Nabízí se tedy otázka, zda se OKTAGON bude snažit cestu do ligy mistrů “vyšlapat” a nebo budou prioritou OKTAGON zájmy? “Jejich cesta do UFC nemůže být nikdy naše priorita. My přejeme každému to nejlepší, ale přejeme to i sobě, což si myslím, že je fér,” uvedl narovinu Ondřej Novotný, který už v minulosti zmiňoval, že by rád nějak ošetřil problematiku smluv, protože by se mu čím dál častěji mohlo stávat, že OKTAGON vybuduje nějaké jméno a poté přijde laso z UFC a zajímavé jméno bude pryč.

Zdroj: Sport.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *