Matěj Peňáz přibližuje zranění a naznačuje možný termín návratu do boje

Peňáz
Původně jsme se touto dobou měli nedočkavě těšit na souboj Peňáz vs Čepo, který měl být hlavním zápasem turnaje OKTAGON 42, skrze který se organizace OKTAGON MMA po delší době vrací zpět do Bratislavy. Na souboj však znovu nedojde, protože se Money při tréninku hodně ošklivě zranil a byl tak nucen odstoupit. Jak to vlastně se zraněním bylo a kdy bychom Matěje mohli vidět zpět v boji?
„Zbijeme ho, zkasírujeme a ukončíme kariéru,“ potvrdil Růžička bizarní zápas

„Při tréninku, během wrestlingového sparingu. Bránil jsem se při takedownu. Soupeř mi chytil záda a já jsem se opíral o ruce. Pak mi ale přepadl na ruku, a ta se prolomila. A ještě jsem si na ni sám spadl. Když jsem ji vytáhl, tak jsem viděl, že je na špatnou stranu,“ popsal nepříjemné zranění Matěj Peňáz pro Sport.cz.

Původně to vypadalo tak, že bude muset Money na operaci, ale nyní jsou prognózy přeci jen příznivější, „Nakonec jsem na operaci nešel. První zpráva ve Švédsku byla, že se to musí určitě operovat, po magnetické rezonanci a konzultaci s panem doktorem Kebrlem v Praze se ale došlo k závěru, že operativní řešení není nutné. Jednalo se o dorzální dislokaci, což je častější zranění a většinou se operovat nemusí. Loket se dokáže zahojit, a když člověk správně rehabilituje, tak se funkčnost vrátí sama. Případná operace by se musela provést až po rehabilitaci, pokud by loket zůstal nestabilní. To se ale uvidí, až dorehabilituju. Zatím to vypadá, že by to mohlo dopadnout dobře.“

Na návrat do boje je zatím samozřejmě ještě brzy, ale na druhou stranu by nucená pauza nemusela být tak dlouhá, jak se původně čekalo, „Přemýšlím nad tím, ale říkám si, že nejdůležitější je, abych se s tou rukou cítil komfortně. Abych věděl, že se něco nestane. Samozřejmě, že čím dřív, tím líp, ale všechno se bude odvíjet od toho, jak bude ruka držet a jak se bude hojit. Zatím to vypadá dobře, musím to zaklepat. Měl jsem v hlavě třeba začátek podzimu, ale uvidíme. Když to půjde dobře, tak by konec léta/začátek podzimu mohl být reálný. Zatím čekám a doufám v to.“
 

Vlasto Čepo a jeho reakce na Matějovo zranění

„Ahoj, asi už víte, že můj zápas s Matějem Peňázem nebude. Chodí mi hrozně moc zpráv, zda o tom vím a jak na to reaguji. V první řadě bych chtěl říct, že to pro něj určitě není nic příjemného. Asi jako pro každého sportovce. Takové zranění a taková zlomenina? Rozhodně to není vymyšlené ani něco, že by se mě bál. Jsme sportovci a dáváme do toho všechno, protože zápasy nás živí. Moc mě to mrzí. Samozřejmě mu přeji hlavně brzké uzdravení. Vždy se může stát, že se souboj zruší. Pokud člověk trénuje naplno, tak je to 50 na 50. Stačí jeden špatný pohyb a je zranění na světě. Nic se pro mě však nemění, v Bratislavě zápas mít budu. Věřím, že mě přijdete podpořit,“ reagoval Vlasto Čepo s nadhledem na svém IG profilu.
15.4. Liberec – OKTAGON 41: Prozatímní Startovka

Magard vs Lopez

Vémola vs Matavao

Mikulášek vs ?

Palasz vs Todev

Montagnac vs Gottvald 

Škvor vs Vinni 

Hosseinpour vs Malach 

Fošum vs Hajdarpašič 

Gabal vs Nafuka

29.4. Bratislava – OKTAGON 42: Prozatímní Startovka

Sanikidze vs Keita 

Čepo vs ?

Mazuch vs ?

Paulus vs Samsonidze

Kohout vs Ryšavý

Magnor vs Kotalík 2

Kimball vs Wolf

Stuart vs Winter

Bahník vs Rock 

Holota vs Etebar 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *