Masvidal vysvětluje, jak může Nate Diaze porazit Vlka Chimaeva

Jorge Madvidal Nate Diaz Khamzat Chimaev

V září nás čeká poslední UFC zápas Nathana Diaze, který je všeobecné vnímán jako jasná záležitost. Legendární Diaz se totiž postaví proti hladovému Vlku Chimaevovi, který slibuje demolici a pohřeb. S ohledem na předchozí výkony obou borců se dá předpokládat, že Khamzat uspěje, ale divizní kolega Jorge Masvidal upozorňuje, jak by přeci jen Diaz mohl překvapit.

Organizace Clash of the Stars uloví hodně kontroverzního politika?

“Souboj s Burnsem měl dokázat, jak dobře na tom Chimaev je, ale myslím si, že to rozhodně nešlo podle plánu. Spousta lidí viděla vyhrát spíše Gilberta. Prostě si nemyslím, že je Chimaev tak extra dobrý, jak se o něm říká. Dám rozhodně víc na to, co přímo vidím, než na to, co se říká a v tomhle ohledu mě zatím rozhodně nepřesvědčil. Osobně bych mu moc rád upravil fasádu. Ve chvíli, kdy začal táhnout a prodávat PPV mě začal zajímat, takže bych si to s ním klidně rád dal.

Co se týče souboje s Diazem, tak se samozřejmě nabízí, že Chimaev vyhraje, ale klidně si dokážu představit, že ho Diaz ve čtvrtém nebo pátém kole nějak nachytá. Khamzat totiž nemá moc dobrou fyzičku. Navíc nemá zkušenosti s více kolovými zápasy. Nehledě na to, že se evidentně nechává hodně unášet emocemi a dělá pak kraviny, které ho stojí další sílu a energii. Nate je naopak mistr v šetření energie, kterou pak vypustí přesně ve chvíli, kdy je to třeba. Takže ano, Chimaev by měl vyhrát, ale vůbec bych se nedivil, kdyby mu Nate nakopal prdel,” nechal se slyšet Jorge Masvidal, který se Diazem v minulosti utkal a díky výhře se stal držitelem BMF opasku, který mu už nikdo nesebere.

Souboj Chimaev vs Diaz je obecně vnímán tak, že vedení organizace Diaze předhodí své hvězdě, která tak získá ještě větší hype, ale Dana White se snažil vysvětlit, proč souboj vlastně dává smysl.
 

“Na Diazovi mi opravdu hodně záleží. Mám Nathana rád. Bavili jsme se spolu dávno před tím, než se tenhle zápas domluvil a tehdy jsem mu řekl, že u nás absolvoval skvělé a velké zápasy, takže nyní může jít dělat cokoliv, co ho jen napadne. Je však třeba říct, že domluvit s Nathanem zápas není tak snadné. Všichni se mě ptali, proč jsme mu jako nedali zápas, ale však on si řekl o Francise Ngannou. Takhle bych mohl pokračovat dál, ale nebudu. Máme domluvený zápas, který on sám chtěl,” vysvětlil Dana White, že jednání s Diazem není vůbec snadné, ale nakonec se jej podařilo dotáhnout do konce.

V zákulisí se samozřejmě spekulovalo o tom, že se vedení snaží Diaze dotlačit do završení trilogie s Conorem, ale to se bohužel nepodařilo, “Conor prostě zatím není připravený. Ta noha zatím není úplně v pohodě. Nate by sice mohl počkat, ale to prostě nechce. Nevím, co má v plánu, ale jasné je to, že chce zápasit a že chce z UFC pryč, což mu splníme. Trilogie s Conorem tu bude vždycky, ale nyní to nevyšlo. Pokud to oba budou někdy v budoucnu chtít, tak není problém to uskutečnit. První dva souboje byly skvělé. První zápas byl šílený. Conor v prvním kole tlačil a trefoval, aby to pak Diaz celé otočil. Bylo to šílenství. I druhý souboj byl skvělý, takže pokud dopadne třetí, tak dopadne.”
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *