Máme za sebou dlouho očekávanou odvetu mezi Patrikem Kinclem (27-10-1NC) a Karlosem Vémolou (34-7), ve které zvítězil Kincl jednoznačně na body a podruhé tak obhájit titul šampiona střední váhy. Vémola naopak utrpěl první porážku od souboje s Attilou Véghem v roce 2019. Zároveň to pro šampiona polo-těžké váhy byla velká porážka na sociálních sítích, kde si z něj fanoušci ihned začali utahovat. Zajímavý pohled na celou bitvu přinesl trenér, manažer a zástupce značky EGO Combat Martin Wodecki.
„Seděl jsem v letadle a pročítal jsem si sociální sítě ohledně zápasu Kincl vs Vémola 2. Mnozí ví, že Karlos mě štval tím, jak utekl před soubojem s Ragozinem. Ale přijde mi, že se zapomíná, že MMA je sport, který patří mezi ty nejtěžší. Oba na to dřeli a udělali mnoho pro to, aby měl tento zápas takovou sledovanost. Patrik tomu dal pět let života a Karlos šel po dlouhé době s těžkým soupeřem.
Patrik prokázal vysoké zápasnické IQ, dobrou strategii a vyhrál jednoznačně a zaslouženě. Ale Karlos ukázal neskutečnou vůli a jak řekl myslím Pavel Touš, on tam byl ochoten i umřít, kdyby bylo potřeba. Muselo být frustrující, když jeho zbraně proti Patrikovi vůbec nefungovaly a k tomu tohle menu úderů a loktů. Karlos ne že už neviděl, ale myslím, že měl v hlavě zvony z katedrály po tom množství úderů. Ruku na srdce, mnozí by to asi ve 4. kole vzdali, hlava rozbitá a šance zvítězit minimální. Myslím si, že i Karlos chápal, že těžko vyhraje.
Ten boj nenadchnul ani oba kluky, ale takhle to bývá v mnoha sportech. Jen mě trošku mrzí, že si mnoho lidí neuvědomuje, že je to show před zápasem a těžká dřina v kleci. Teď už se několik dnů smějí něčemu z čeho vidí jen špičku ledovce. A když se člověk podívá na oba po lidské stránce, bez těch komedií, tak jednomu se zhroutil svět, ale mohlo to být stejně tak u Patrika, kdyby prohrál.
Takže sláva a gratulace šampionovi a čest poraženému. Asi jen těžko lidi ocení Karla za to, co bylo před zápasem, ale za vůli, kterou ukázal v zápase, si to zaslouží. A nebýt Karlose, tak mnozí ani neví, co je MMA, to si nalijme čistého vína. OKTAGON opět ukázal marketingové kouzlo a dokázal pobláznit opravdu mnoho lidí, takže klobouk dolů. Zkusme se ale dívat na MMA jako na sport s příměsí show a ne jen jako na show s příměsí sportu,“ řekl Martin Wodecki pro MMA Shorties.
Úvodní foto: Blackartcz/Martin Wodecki FB
V česku MMA bohužel není legitimní sport. Chybí zde dodržování antidopingového kodexu WADA. Dokud nezačnou být zápasníci testováni, bude to jen bizarní cirkusácká show. Novotný k tomu řekne, že by test jednoho bojovníka stál tisíc euro, tak že se mu to nevyplatí :))
Pingback: Fair Play Thinker podcast – Lukáš Fajk | MMA Shorties