Martin Buday to rozsekl! Kde bude působit, jaká ho čeká výplata a kdo je další soupeř?

Buday

Před časem jsme vás skrze několik článků informovali o tom, že Martin Buday, který má aktuálně na kontě sérii 12 výher v řadě (4 v UFC + 1 Contender), řeší, jakým směrem bude pokračovat jeho další kariéra. UFC o něj samozřejmě projevilo zájem, ale nové podmínky se týmu úplně nepozdávali, takže se dále jednalo. Ve hře byl případný přestup do nějaké další světové organizace. Jak to nakonec dopadlo? 


 

Langer, tradičně stručně a jasně, reaguje na to, že mu Vémola štědře přenechal bonus

 

„UFC nám poslalo návrh na další zápas a rovnou i novou smlouvu, se kterou jsme však nebyli spokojení, takže jsme si vyžádali lepší finanční podmínky. Samozřejmě to není tak, že bychom s vedením UFC vyjednávali tím stylem, že budeme zmiňovat nabídky z ostatních předních organizací. Tím samozřejmě argumentovat nemůžeme, protože stále platí klauzule, která neumožňuje oficiální jednání s dalšími subjekty. Neoficiálně jsem však zjišťoval, jak by se mohly pohybovat podmínky v jích organizacích, jako je PFL, ONE FC nebo OKTAGON MMA. Martin má totiž tu výhodu v tom, že je v UFC neporažený, má na kontě sérii 12 výher v řadě a je asi nejvýše postavenou těžkou váhou na světě, která aktuálně nemá platný kontrakt.

Díky tomu jsme měli poměrně dobrou představu o tom, kolik můžeme chtít od UFC a co nám přijde jako adekvátní. Byli jsme však naprosto smíření s tím, že pokud UFC na naše podmínky nekývne, tak můžeme i jinam, protože podmínky v ostatních organizacích byly opravdu hodně zajímavé. 

 

UFC nám nakonec na naše požadavky kývlo, i když ne v plné míře. Vyšlo nám však vstříc. Poprvé jsem se jako manažer u UFC setkal s tím, že vedení do smlouvy zaneslo ´finish bonus´. Sice nová nabídka není na úplně takovou částku, kterou jsme chtěli, ale vedení to kompenzuje tím, že pokud Martin soupeře ukončí, tak dostane hodně zajímavý bonus. S jednáním jsme tedy velice spokojení. Nevíme sice, jak dobrou smlouvu má Makhmud Muradov, ale myslíme si, že po Jiřím Procházkovi má Buday nabídku na druhou nejlepší smlouvu z CZ/SK zástupců.

Finální slovo v celé věci však má samozřejmě sám Martin. Musel se rozhodnout, jakým směrem se bude jeho další kariéra ubírat. V tuto chvíli je dá se říct jasno a očekávám, že o tom Bady v blízké době fanoušky sám informuje,“ prozradil manažer Ondřej Majerčík a tak se také stalo.

  

Co tedy Buday oznámil? „Nový kontrakt na 4 zápasy podepsaný. Další zápas bude už brzy venku,“ pochlubil se Martin, že se nakonec s vedením, které vyšlo vstříc, domluvil na smlouvě na další 4 zápasy, takže zůstává v lize mistrů. Jaká výplata tedy slovenského obra čeká? Přesná čísla samozřejmě nevíme, ale máme několik indicií, podle kterých můžeme odvozovat.

Zaznělo totiž, že UFC Martinovi původně nabídlo smlouvu, která byla na jednou tolik peněz, co měl za poslední souboj. V UFC platy nováčků začínají na zhruba 12 000 dolarů za zápas + 12 000 dolarů za případnou výhru. Po 4 výhrách v řadě se tak Martin díky pravidelnému navyšování mohl dostat na zhruba 15 000 dolarů + 15 000 dolarů. Selskými počty tedy lze odvodit, že původní návrh nové smlouvy byl na cca 30 000 dolarů + 30 000 dolarů. Tým však nadále jednal a domluvil si navýšení, takže je jisté, že má určitě přes 30 000 + 30 000, což je hezké. Ve hře je pak i blíže nespecifikovaný bonus za ukončení, který výplatu případně ještě navýší.

 

A co soupeř? Tam máme také jen indicie, ale původně to vypadalo tak, že vedení nabízí UFC nováčka Shamila Gazieva, který to má 11-0 s tím, že 10 zápasů ukončil před limitem (7 KO/TKO, 3 SUB). Gaziev se do ligy mistrů dostal přes Contender, kde vyhrál via RNC už v polovině prvního kola. Je tedy možné, že soupeř zůstal a my tak Martina uvidíme zpět v akci ještě letos na nějaké velké akci, což zní velice dobře. Na oficiální potvrzení si však budeme muset počkat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *