Martin Buday stručně a jasně reaguje na 15. místo v UFC žebříčku

Buday

Martin Buday zatím v UFC předvádí naprosto spanilou jízdu. Ne vždy se to obešlo bez kontroverze, ale na to se historie neptá. Hlavní je, že má Bady aktuálně na svém kontě 4 výhry v řadě, což je hned po Pavlovichovi nejvíce v divizi. V posledním zápase se mu navíc podařilo vytoužené ukončení, když Parisiana upáčil na konci prvního kola. I díky tomu nyní poskočil v UFC žebříčku a jako první Slovák se tak dostal do prestižní TOP 15.


Kozma sice padl, ale i tak vydělal balík! Kolik si z pyramidy odnáší?

Už po poslední výhře se spekulovalo o tom, zda se Martin Buday jako první Slovák nedostane do prestižní TOP 15, ale tehdy se to ještě nepodařilo. UFC však v návaznosti na jednotlivé akce žebříčky stále aktualizuje a nakonec došlo i na Badyho. V návaznosti na turnaj UFC Noche, kterému vévodila titulová odveta Grasso vs Shevchenko 2, se totiž Martin Buday dostal na 15. místo UFC žebříčku těžké váhy a vystrnadil tak Nascimenta, který naposledy velice rychle padl s Lewisem.

Buday je tak prvním Slovákem, který se dostal do prestižního klubu. Pokud se však Kleinovi bude i nadále dařit tak, jako doposud, tak může Martina výhledově „dohnat“. Jak aktuálně žebříček těžké váhy vlastně vypadá?

C Jon Jones

1 Ciryl Gane
2 Sergei Pavlovich
3 Stipe Miocic
4 Tom Aspinall
5 Curtis Blaydes
6 Alexander Volkov
7 Serghei Spivac
8 Tai Tuivasa
9 Jailton Almeida
10 Derrick Lewis
11 Marcin Tybura
12 Jairzinho Rozenstruik
13 Alexandr Romanov
14 Marcos Rogerio De Lima
15 Martin Buday

  

Jak Bady na skok reagoval? Stručně a jasně, jak má ostatně ve zvyku

„K tomuto napíšu jen dvě věci. 1. Pochybovači mají hodně těžké ráno. 2. Když budeš sám v sebe věřit a tvrdě makat, tak nic není nemožné. Pěkný den,“ reagoval Martin na svém IG profilu.

Mezi největší pochybovače rozhodně patřil Karlos Vémola, který se hned několikrát nechal slyšet, že Buday v UFC narazí a v podstatě tam nemá co dělat. Bady však dokázal opak, když vyhrál 4 zápasy za sebou a nyní se fantasticky probojoval do TOP 15, kde už čekají jen samé velké a zajímavé zápasy.

Martin přitom nedávno poslal do světa výzvu, která by s ohledem na posun mohla dopadnout na úrodnou půdu. Buday by totiž rád změřil síly s borcem, který se jmenuje Waldo Cortes-Acosta. Ten naposledy tvrdě ukončil Brzeskiho, kterého Martin porazil na body. Waldo na výzvu nijak extra nereagoval, ale nyní, když je Buday v TOP 15, by se to přeci jen mohlo změnit. Uvidíme, tedy jak se situace vyvine. Buday však rozhodně ukazuje, že není radno soudit knihu dle obalu a ráno před večerem, protože všechno pak může být jinak.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *