Martin Buday se v UFC utká s přemožitelem Alexe Cverny!

Martin Buday

Slovenský zápasník Martin Buday má za sebou úspěšnou premiéru ve slavné organizaci UFC, kde porazil Chrise Barnetta na body. Nyní má před sebou další velkou výzvu! V srpnu (august) se postaví nebezpečnému polskému zápasníkovi!

Legendární Konečný naznačuje, že je duel Vémola vs Marpo domluvený?

Reportér Marcel Dorff, který pravidelně s předstihem před UFC oznamuje různé zápasy, totiž před malou chvílí informoval, že se 13.8. dočkáme velmi zajímavého souboje mezi slovenským těžkotážníkem Martinem Budayem a polským obrem Lukazsem Brzeskim. Domníváte se, že je vám toto jméno odněkud povědomé? Ano, je to možné, protože Brzeski se představil i v České republice.

Lukasz Bszeski (8-1-1-1NC) strávil největší část své kariéry v polské organizaci Babilon MMA, kde absolvoval hned čtyři souboje s bilancí 3-0-1. Ještě před touto štací se v roce 2018 představil v České republice, kde nastoupil v dnes již zaniklé organizaci XFN. Na galavečeru XFN 13 v Pardubicích vyzval Alexandra Cvernu, kterého ukončil na začátku druhého kola na submisi (Rear-Naked Choke). Kromě toho souboje si dokázal polský zápasník připsat skalp bývalého bojovníka UFC Ednalda Oliveiry.

Pro Brzeského to bude premiéra v největší světové organizaci, do které se dostal stejně jako Buday skrze Dana White´s Contender Series, i když za poněkud divokých okolností. Brzeski se zde utkal s Dylanem Porterem, kterého “ukončil” těsně před koncem zápasu na submisi. Jak se ale ukázalo, tak Porter neodklepal a byl plně při vědomí, tudíž byl souboj změněn na No Contest. I přesto polský zápasník smlouvu s UFC dostal. Další zajímavostí je, že původním soupeřem Brzeskiho měl být Lorenzo Hood, který se zranil a nastoupil až o několik týdnů později s Martinem Budayem. 

Zápas Buday vs Brzeski se odehraje na galavečeru UFC Fight Night 213, který zatím nemá přesné místo konání. Na tento turnaj byly v tomto týdnu vypsány také souboje Gerald Meerschaert vs. Bruno Silva a Devin Clark vs. Azamat Murzakanov.

1 komentář na “Martin Buday se v UFC utká s přemožitelem Alexe Cverny!”

  1. Pingback: Velkolepý vstup organizace OKTAGON na německý trh! | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *