Martin Buday po fantastické výhře poskočil ve světovém žebříčku

Buday

Martin Buday se před posledním zápasem nechal slyšet, že by rád doručil ukončení, což nebyla jen planá slova a zbožné přání, ale jasný plán, za kterým si slovenský borec šel hned o prvních vteřin souboje. Buday bývá většinou spíše zdrženlivý, ale tentokrát se do Parisiana hned pustil a na konci prvního kola tak zaslouženě slavil první ukončení před limitem v rámci UFC, díky kterému poskočil ve světovém žebříčku.

Vašek Mikulášek vysvětluje, co ho přimělo změnit názor a rozdmýchalo v něm nový oheň

Martin Buday vstupoval do souboje s Parisianem z 56. místa světového žebříčku těžké váhy. Po výhře nad Parisianem, který je aktuálně na 188. místě, pak poskočil na krásné 52. místo, takže je jen kousek od světové padesátky. Zároveň ta vylepšil své dosavadní maximum, které bylo právě 56. místo.

Martin tak má kousek od sebe Dontaleho Mayese, který by klidně mohl být jeho dalším soupeřem. V komunitě se rovněž spekuluje o Limovi, který naposledy zápasil s Lewisem, který ho hned na začátku zasáhl překvapivým naskočeným kolenem, po kterém přišlo tvrdé dobíjení.

Martin se nechal slyšet, že by chtěl letos stihnout ještě jeden zápas, tak uvidíme, zda to vyjde a jakého soupeře mu případně vedení vybere, protože slovenský obr už je rozhodně na dohled TOP 15, kde už se to hemží jen samými hodně zajímavými a nebezpečnými jmény.

  

Jak reagovala domácí MMA elita?

Ondřej Novotný

Rychlé a jasné vítězství pro Budaye. Gratulace!

Lajoš Klein

Ukončení v prvním kole! Ano!

Marek Mazúch

4 zápasy a č4 vítězství. Badys je frajer.

Radovan Úškrt

Máme to doma! Výhra v prvním kole na kimuru. 

Roman Paulus

Kimura! Výhra!

Pavol Neruda

Gratulace!

Attila Végh

Bomby!

Daniel Škvor

TOP!

Samuel Krištofič

Zabijákos!

Tomáš Deák

Gratulace.

 

Klobouk smekl i bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier

„Právě můžeme sledovat tvou práci. Parisian se tě snažil vzít na zem, ale ty jsi s ním doslova hodil stranou. Podle mě jsi nejsilnější borec, kterého jsem za poslední dobu viděl. Hodil jsi ho na zem a tam sis došel pro kimuru,“ chválil bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier Budaye v po-zápasovém rozhovoru. Cormier, který dříve vládl polo-těžké a těžké váze, už během souboje chválil, jak silný Martin Buday je a vlastně vtipkoval, že už s podobnými borci nemusí zápasit, protože dávno ukončil kariéru.

Zkušený Cormier se také hned ptal, zda by si Martin věřil na někoho z TOP 15, „Uvidíme. Zatím nemám v hlavě žádné konkrétní jméno. Myslím si, že souboj s někým z TOP 15 by byl velká výzva, ale ano, šel bych do toho.“

Buday byl samozřejmě moc rád, že se mu podařilo doručit ukončení, které si tak moc přál, „Tak moc jsem si přál ukončení. Nyní se mi to konečně povedlo. Jsem opravdu šťastný. Hodně jsem se na tenhle zápas nadřel. Ukončení před limitem bylo jasným plánem. Je dobře, že se podařilo.

V předešlých zápasech byl vždy nějaký problém nebo zádrhel. Trápila mě různá zranění a podobně. V tomto zápase jsem však byl konečně 100%. Byl jsem zdravý a připravený. Jsem stále mladý bojovník, takže se neustále učím a zlepšuji. Je to teprve začátek.“

Martin Buday si připsal čtvrtou výhru v řadě a je klidně možné, že se probojuje do TOP 15, kde už číhají jen samá hodně zajímavá a náročná jména.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *