Makhachev nebo Volkanovski? Jon Jones rozsekl spor a nastolil novou vládu

Jones

Nedávný souboj Makhachev vs Volkanovski byl samozřejmě koncipován jako souboj dvou šampionů, ale také jako bitva dvou borců, kteří jsou na samém vrcholu P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi. Nebylo to sice oficiálně potvrzeno, ale všeobecně se čekalo, že se kromě titulu bojuje právě i o prestižní trůn. S tím evidentně počítal i ruský bojovník, který se po těsném souboji chlubil, že to sice byla náročná bitva, ale že je to právě on, kdo je nejlepší bojovník na světě. Na prvním místě však i přesto zůstal Volkanovski, ale ne na dlouho…

Attila Végh vrací úder „kličkujícímu“ rivalu Vémolovi a nabízí mu práci

„Jon Jones je skvělý bojovník. Je nejlepší, ale naposledy vyhrál na split decision… Vždy má těžké zápasy, ale nemyslím si, že po zápase s Ganem by měl být nejlepší. Já jsem teď nejlepší, protože jsem vyhrál. Proto si to zasloužím víc,“ vysvětloval sice Makhachev po výhře nad Volkanovskim, proč si zaslouží první místo P4P žebříčku, ale nakonec měl smůlu.

Nejprve ho totiž překonal Alexander Volkanovski, který navzdory prohře uhájil první místo. Nebylo to však na dlouho. V návaznosti na turnaj UFC 285, v jehož hlavním zápase exceloval právě Jon Jones, má totiž prestižní žebříček nového krále, který svůj trůn asi jen tak někomu nepřenechá.
  

Na základě pravidelné úterní aktualizace je tedy jedničkou P4P žebříčku Jon Jones s tím, že na druhém místě je Volkanovski a na třetím Makhachev. Obecně se všichni z původní TOP 10 posunuli o jedno místo dolů s tím, že první pozice, která se nezměnila, je 11. místo, které patří našemu Jiřímu Procházkovi, který turnaj UFC 285 sledoval přímo v hale a dokonce měl možnosti si dát s Jamahalem Hillem první staredown.

K zajímavému skoku došlo i ve welteru, kde se na 6. místo vyhoupl neporažený Rakhmonov, nebo ve střední váze, kde na 6. místo poskočil Du Plessis, který nakonec udolal Brunsona, kterému dokonce roh hodil do oktagonu ručník.

Kompletní přehled žebříčků najdete ZDE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *