Majitel ACA vyzývá prezidenty organizací UFC a Bellator

UFC, Bellator, UFC

Zakladatel ACA Mairbek Khasiev promluvil k prezidentům organizací UFC a Bellatoru, které vyzývá, aby vytvořili společnou grand prix mezi organizacemi, kde se pozná, která je ta nejlepší na světě. Ve svém prohlášení také napsal, že bez ACA budou úspěchy UFC a Bellatoru podřadné.

Procházkův trenér Karaivanov má hodně zajímavou výzvu pro OKTAGON

Šéf ligy ACA Mairbek Khasiev se rozhodl, že by rád konkuroval nejen Bellatoru, ale i nejlepší svétové MMA organizaci UFC. Za tímto účelem se šéf přední ruské organizace obrátil na vedení nejsilnějších světových MMA organizací s návrhem uspořádat grand prix mezi nejlepšími bojovníky. Pak se prý skutečně ukáže úroveň jednotlivých organizací. 

„Americká organizace Bellator konečně dospěla k tomu, o čem mluvím už dlouho!“ uved Khasiev na svých sociálních sítích ligy. „Jsou to zápasy ode zdi ke zdi mezi nejlepšími ligami MMA na světě! Scott Coker si však vybral snadnou cestu, když se jeho bojovníci utkali s Rizinem. Všichni jsme viděli, co z toho vzešlo. Japonská organizace působila jako kompars a prohrála s bilancí 0-5. Upřímně řečeno, nechápal jsem, co bylo smyslem tohoto galavečeru. Ale hlavní je, že se prolomily ledy a Bellator, inspirován svým úspěchem, teď vyzývá všechny ostatní organizace.

Super, my tuto výzvu přijímáme a nepochybuji o tom, že ACA své kolegy z USA vyškolí. Jenže v tomto případě vyvstává otázka: ‚Co nám toto vítězství přinese, když Bellator není nejsilnější organizací na světě?‘ Porazit jejich bojovníky nás stejně neuspokojí, jaký je tedy smysl takového úspěchu? Mám tedy protinávrh, o kterém mluvím už léta. Jedná se o uspořádání Grand Prix nejlepších organizací světa! Myslím si, že čtyři účastníci budou stačit, je nepravděpodobné, že by jich bylo víc. Bude spravedlivé oddělit UFC a Bellator a pak losem rozdělit ACA a čtvrtého účastníka. Budeme spokojeni s jakoukoli variantou!“

Khasiev také nezapomněl dodat, že organizace ACA vládne ruskému i celému evropskému MMA. 

„Dnes je všem jasné, že ACA je vlajkovou lodí nejen ruského, ale i celého evropského MMA. Proto by naše účast na případném turnaji neměla vyvolávat žádné otázky. Soupiska bojovníků, žebříček, honoráře, prémie, úroveň zápasů hovoří samy za sebe. Pojďme si tedy sednout ke stolu a jednat. Jsme připraveni na jakýkoli termín a místo konání. Pane White, Cockere a ostatní, teď je to na vás. Bez ACA budou vaše úspěchy podřadné a pochybné! Tento příběh způsobí ve světě MMA nebývalý rozruch, a navíc na něm můžete dobře vydělat! Starý vlk čeká na vaši odpověď! M. Khasiev“

 

„Malý“ háček?

Nápad Mairbeka Khasieva se tváří jako jeden z těch lepších, ale jde hlavně o to, že jsou na „jeho“ organizaci uvaleny sankce. Respektive na čečenského vůdce Ramzana Kadyrova, který celou organizaci financuje. Americké ministerstvo financí uvalilo na Kadyrova sankce, které zmrazují jeho bankovní účty. Sankce se týkají i jeho gymu Akhmat MMA a organizace ACA. Kadyrov také držel nepříliš lichotivý rekord největšího počtu osobních sankčních omezení uvalených na jednu osobu – 15 sankcí. Většina amerických zápasníků se poté z ACA stáhla, protože jim v Americe hrozilo zmražení majetku. Je tedy otázkou, zda je vůbec za aktuální situace nějaké takové setkání možné a kde by se případně uskutečnilo.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *