Majitel ACA opět v akci! Na jeho nápad reaguje i ředitel UFC White

4. října, se v čečenském Grozném uskutečnil další turnaj ruské organizace ACA 164. Hlavním zápasem večera byl souboj mezi Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem a Muhamedem Kokovem, kteří usilovali o sjednocení mistrovských pásů v lehké váze. Jenže šéf promotérské organizace přišel během turnaje s novým nápadem, jelikož už má  plné zuby zápasů, ve kterých se rozhoduje na body.


Dojemný projev? Spíš touha po krvi a smrti! Podívejte se, co Chimaev řekl v čečenštině

Zakladatel a oficiální vlastník organizace ACA Mairbek Khasiev opět úřadoval. Naštěstí to tentokrát neodnesl český zápasník, jako tomu bylo na začátku roku 2017, kdy byl obětí Patrik Kincl. Ten byl šéfem ruské organizace sprostě obrán o vítězství v duelu s Arbim Agujevem. Na turnaji tehdy ještě ACB ve Vídní, Kincl regulérně ukončil Agujeva na konci druhého kola na TKO, ale Khasiev byl proti tomuto výsledku. Po vyhlášení oficiálního výsledku, vstoupil do oktagonu a řekl, že souboj skončil jako No Contest. Důvod? Rozhodčí prý ukončil duel moc brzy. Patrik Kincl díky tomu přišel o regulérní vítězství.

Na pozadí poněkud ospalého středečního turnaje se však hlavním protagonistou stal prezident ACA Mairbek Khasiev. Zřejmě se mu nelíbilo, že v prvních 12 zápasech turnaje byly zaznamenány pouze tři předčasná ukončení. V důsledku toho Khasiev vstoupil do klece a vzal si slovo. Nyní podle šéfa ligy ACA půjde tou nejlepší cestou a zavede prémii… za nejhorší zápas večera:

„Přátelé, pokud si vzpomínáte, tým ACA nebude lhát, před dvěma nebo třemi lety jsem navrhoval, abychom vytvořili bonus „nejhorší zápas večera“. Dnešní zápasy nás přímo postrčily k myšlence, že tento bonus určitě zavedeme. A tento bonus bude mít žertovnou formu, ať se nás nikdo neurazí. Takhle se v ACA nezápasí. Pokud bojujete, musíte bojovat tak, jak nejlépe umíte. Takže, kluci, mějte na paměti, že ten, kdo bude bojovat na půl, ten dostane nějakou nafukovací hračku,“ prohlásil během turnaje Khasiev.
Khasiev je však zvyklý překvapovat celý svět svými výstupy v kleci. K prvnímu takovému incidentu došlo loni v létě při zápase mezi Ali Bagovem a Rashidem Magomedovem, který ani po poznámkách rozhodčího neprojevil větší chuť bojovat. Khasiev během pátého kola vstoupil do klece a bojovníky vyhodil: „Tak dost! To je konec! Žádný zápas! Liga ACA není mateřská školka. Tohle je seriózní liga. Ať si říká kdo chce co chce, je to druhá nejlepší organizace na světě. Teď vám ukážeme, jaká jsme liga! To je ono! Diskvalifikace! Na to nemám nervy.“ 

Khasievův nápad nečekaně potěšil i generálního ředitele UFC Danu Whitea: „Extrémně, neuvěřitelně neprofesionální, ale zároveň kurva úžasný. Byl to opravdu nudný zápas? No, dává mi to zatraceně dobré nápady na příští show Dana White Contender Series. Věřte mi, byly dny, kdy jsem chtěl do oktagonu hodit židli. Ale jo, člověk si prostě musí sednout a vzít to – nebo vstát, odejít do zákulisí a sednout si do své kanceláře. I když někdy stálo za to udělat to, co udělal tenhle chlapík.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *