Mach Muradov vstoupil do armády! Získá ještě vízum?

Makhmud Muradov

Makhmud Muradov měl mít původně další zápas na začátku září na vůbec první UFC akci ve Francii. Bohužel však potvrdil, že v Paříži startovat nebude, protože byl problém s vízy a že místo toho nastoupí na možném turnaji roku UFC 280, který se koná v říjnu v Abu Dhabí. Zde se utká s Caiem Borralhem. Muradov kromě toho vstoupil o víkendu do armády.

Představí se Ragozin v RFA? Marhanský naznačil další plány

Makhmud Muradov je známý v České republice, ale nyní už především v Uzbekistánu. Tam se zápasník, který to dotáhl až do UFC, stal téměř bohem a ikonou. V minulém roce zde založil vlastní organizaci, čímž jeho popularita opět vzrostla. Takzvaná Muradov Professional League měla úspěšnou premiéru loni v říjnu. První turnaj měl obrovský úspěch, a tak nic nestálo v cestě dalším podobným akcím. V České republice se už moc nezdržuje a navíc Muradov přiznal, že je jeho problém s vízy mnohem vážnější, než to původně vypadalo.

“Budu zápasit v Abú Zabí, ve Francii mi zápas zrušili, nemám totiž vízum do Evropy, protože mi ho Česko zrušilo. Ani nevím proč. Že jsem prý nebezpečný pro republiku a veřejnost. Nechápu, odkud to vzali. Takže tak. Musel jsem opustit Prahu, Česko, kde jsem žil jedenáct let. Nic jsem neporušil, žádný zákon, nic. Prostě nic, ale co můžu dělat. Takový je život. To je důvod, proč jsem nezvedal v posledním zápase Českou vlajku nebo v Abú Zabí. Tam ani nejde mít dvě vlajky. Ale jak říkám, česká vlajka by znamenala reprezentaci státu, který mě nerespektuje. Mám rád lidi v Česku, miluju je. Mám v Česku dceru, kamarády, všechno. Ale to, jak se zachovala Česká republika… Bohužel už nikdy nebudu mít v zápase českou vlajku. Říkám to, jak to je,” přiznal Mach pro iSport.cz.

Tento víkend udělal 32letý Muradov ve své vlasti další velký krok, když splnil přísahu a vstoupil do uzbecké armády. Tento krok zřejmě nebude úplně nahrávat opětovnému získání víza potřebného k pobytu v České republice. Uzbekistán totiž v roce 2005 podepsal s Ruskem pakt vzájemné obrany, jehož výsledkem bude také užší vojenská spolupráce. A při současné situaci ve světě, to není zrovna polehčující okolnost.

“Věrně sloužím Republice Uzbekistán a svému prezidentovi! Sloužím Republice Uzbekistán a náš prezident je na to hrdý!” napsal zápasník na Instagram a připojil několik fotek v uniformě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Makhmud Muradov (@makhmud_muradov)15 komentářů na “Mach Muradov vstoupil do armády! Získá ještě vízum?”

 1. Pingback: Zápasník musel odstoupit z turnaje UFC v Paříží, protože narazil na záchod!

 2. Pingback: To dává smysl! Sean O´Malley vysvětluje, proč nemá žádného manažera

 3. Pingback: Výplaty: UFC on ESPN 41 - Vera vs Cruz | MMA Shorties

 4. Pingback: Diazův trenér vidí třetí soubojem s Conorem reálně! | MMA Shorties

 5. Pingback: Dana White mění názor na to, kdo je aktuální MMA GOAT? | MMA Shorties

 6. Pingback: Šampion Sterling se pustil do Dillashawa nejen kvůli steroidům | Shorties

 7. Pingback: Chito Vera vysvětluje, proč věděl, že "slabého" Cruze porazí | Shorties

 8. Pingback: Monster Kníže předpovídá, jak Martina Jindrová porazí Kaylu Harrison

 9. Pingback: Manažer se zastává Martina Budaye a odhaluje nepříjemné problémy

 10. Pingback: Šampion Jiří Procházka reaguje na příval nových vyzyvatelů | Shorties

 11. Pingback: Boráros? Martínek uvádí na pravou míru, kdo je první OKTAGON šampion

 12. Pingback: K neuvěření! Pimblett odhaluje aktuální váhu i možného soupeře | Shorties

 13. Jako čemu se diví ? Člověk který dokáže jednou rukou zlomit cihlu se už označuje jako “společnosti nebezpečný” a jako UFC zápasník bude na úplně jiném levelu, než ten co rozbije cihlu holou rukou. A bohužel dnešní “válečná” doba zkazí plány spousty sportovcům.

 14. Pingback: Svalovec Paulo Costa ostře kritizuje anti-dopingovou agenturu USADA

 15. Pingback: Zápasník, kterého se vyplatí sledovat na UFC 278: Alexandr Romanov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *