Lví Srdce Smith přiznal, proč nechce bojovat s Procházkou

Anthony Smith

Na vrcholu polo-těžké váhy to na první pohled vypadá zcela jasně. Už 11.6. se totiž na turnaji UFC 275 v Singapuru dočkáme titulového souboje Teixeira vs Procházka s tím, že se tak nějak všeobecně počítá, že vítěze a tedy šampiona následně vyzve Jan Blachowicz, který porazil Rakice. Vše se však ještě může zamotat, protože na programu je i duel Ankalaev vs Smith, jehož vítěz by si v případě působivého výkonu rovněž mohl nárokovat titulovou šanci. Smith má však každopádně jasno, že by radši znovu bojoval s Teixeirou, který mu doslova vyrazil zuby, než s Jiřím Procházkou. Proč?

Marpo popisuje “komplikovaný vztah” s promotérem Novotným

“Procházka je doslova osina v prdeli. Je to prostě takový ten týpek, vedle kterého všichni vypadají špatně a jako nějací budižkničemové. I kdyby ho člověk porazil, tak stejně skončí špatně a bude vypadat zle. Je to sakra tvrdý  a velký týpek. Když nastupujete do souboje s tím, tak víte, že to bude pěkně na prd. S Gloverem však vím, do čeho jdu, takže mě nemůže nic extra překvapit. Jiří je naopak sakra nepředvídatelný,” přiznal Anthony Smith v rozhovoru s Michaelem Bispingem.

Sice to není Jiří Procházka, ale i tak čeká Smitha hodně náročný soupeř. Na konci července by se měl totiž na turnaji UFC 277 utkat s Magomedem Ankalaevem, který ve své kariéře prohrál jen jednou a to navíc hodně smolně, kdy ho Craig v pro něj prohraném zápase uškrtil jen vteřinu před koncem třetího kola. Právě o Magomedovi se mluví jako o černém koni divize a jasném aspirantovi na titul a právě proto Smith věří, že by ho případná výhra katapultovala k další titulové šanci, “Podle mě má vítěz našeho zápasu hodně velkou šanci na to, že zasáhne do příběhu kolem Jířího a Glovera. Přijde mi, že nás všichni už předem odepisují a vlastě náš souboj neberou v potaz. Jak kdyby tady nebyla jiná možnost, než dát Janu Blachowiczovi titulák. Já i Ankalaev však ještě do všeho hodně promluvíme.”
Je pravda, že se vše ještě může vyvinou všelijak. Janek totiž sice vyhrál, ale díky zranění Rakice, takže pokud by hlavně Ankalaev předvedl nějaký hodně ohromující výkon, tak by polského chasníka mohl klidně přeskočit. Na to si však ještě budeme muset nějakou dobu počkat.

Ani v případné odvetě s Gloverem by to však Smith rozhodně neměl snadné. Z jejich prvního zápasu totiž pochází zajímavá sekvence, kdy se Glover při dobíjení na kleci omlouvá, že musí takhle zatápět a Smith, který tvrdě inkasuje jen přikyvuje, že je to jasné, že chápe a že Glover jen dělá to, co musí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *