Levá? Tak tohle se organizaci UFC bohužel zase nepovedlo

UFC Dana White

Organizace UFC už dlouhé roky funguje jako dobře namazaný stroj, díky čemuž je na poli MMA a bojových sportů nedosažitelnou jedničkou. Čas od času se však něco úplně nepovede. Příkladem může být skvělý zápas, na který se fanoušci těší, ale který klidně nakonec vůbec nemusí dopadnout.

Prezident White reaguje na Procházkovo “nejhorší zranění ramene v historii UFC”

“Poté, co UFC potvrdilo souboj Whittaker vs Costa, jsem čekal, že mi přijde kontrakt a všechno to kolem, ale žádnou smlouvu jsem ve své poště ani na svém stole neviděl. Zatím nic nemám. Čekám jen na Hunterovu (UFC právník) nabídku. Protože on řekl: “Dobře, uděláme další nabídku a uvidíš, co si o tom budeš myslet.” A tak jsem se rozhodl, že to udělám,” postěžoval si Paulo Costa, že UFC sice zápas potvrdilo, ale že duel není ani zdaleka oficiálně domluvený.

“Tento zápas je jedním z mých nejoblíbenějších zápasů, které jsem chtěl uskutečnit. Protože si vážím bojovníka, jakým Robert je. Je velmi dobrý. Od té doby, co jsem ho viděl zápasit, jsem si říkal, že s ním chci bojovat, protože je divoký, víte, dává do svých zápasů hodně touhy. Takže by to měl být skvělý zápas a já bych ho rád absolvoval. Je to samozřejmě jeden z mých nejoblíbenějších zápasů.

  

Ale nemám žádnou smlouvu. Tohle je ta špatná část. Chci ten zápas udělat, ale nemám žádnou dohodu. UFC mi nic neposlalo. Žádná smlouva, žádná nabídka zatím nepřišla. Je to divná situace. Nevím, co se s UFC děje. UFC zveřejňuje zápasy, když se duel blíží a nebo když je všechno jasně dohodnuté. Ale v tomto případě to tak není. Ptali se mě na Roberta, jestli bych s ním chtěl bojovat. Odpověděl jsem: ´Ano, samozřejmě, bude mi potěšením s ním bojovat.´ Ale zatím mi žádnou nabídku na zápas s ním neposlali.

“Záleží na podmínkách,” řekl bijec k tomu, zda na zápas doje. “V bojových sportech vidíme spoustu dobrých příležitostí. Máme tu třeba box, který mi dává smysl, protože MMA je tak těžké. Musíte hodně trénovat. Dřív jsem trénoval šest hodin. Když si k tomu připočtete fyzioterapeuta, fyzioterapeutické sezení, když si k tomu připočtete masáže, tak jsem každý den strávil osm, devět hodin mimo domov. Léčit se a zotavovat se. Je to spousta práce. Plat, alespoň v mém případě, za všechnu tu práci nestojí.

  

“MMA miluju. MMA mě přivedlo až sem. Jsem za to strašně vděčný. Ale někdy je třeba platit účty. Musíš se starat o svou budoucnost. A vzhledem k tomu, jaká je moje smlouva, si myslím, že velkou chybou mé kariéry bylo podepsání té smlouvy v roce 2017. Tak dlouho, za tak málo peněz. Nepodepsal jsem chytrou smlouvu. Ale byla to částečně moje chyba, částečně chyba mého tehdejšího manažera. Takže se to snažím napravit.”

Právě souboj s Whittakerem by měl být posledním duelem aktuální smlouvy, takže je jasné, že Costa nyní bude hodně tlačit na to, aby byla další smlouva mnohem výhodnější. Svou vyjednávací pozici se přitom snaží vylepšit i tím, že v poslední době hodně mluví o boxu, kde by se prý dokázal prosadit. Chce tak UFC nejspíš dokázat, že ligu mistrů za každou cenu nepotřebuje. To však platí i obráceně, tak uvidíme, jak se nakonec situace vyvine. Na duel Whittaker vs Costa se však zatím přehnaně netěšte.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *